Левски се срина срещу чешкия Баник и допусна разгром

Левски допусна поражение с 0:3 от Баник Острава в петата си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Белек, Турция. Чехите отбелязаха и трите си попадения през първото полувреме, като при последното останаха сериозни съмнения за засада.

На трибуните за първи път по време на подготовката бяха мажоритарният собственик Наско Сираков и изпълнителният директор Даниел Боримиров. Те бяха в компанията на съпругите си Илиана Раева и Афродита Боримирова.

Баник Острава поведе в 21-вата минута с гол на Ири Клима след грешка на Келиан ван дер Каап на границата на наказателното поле. Клима покачи на 2:0 в 28-ата минута след добра контраатака.

В края на първата част Филип Кубала покачи на 3:0, оползотворявайки асистенция на Клима, който изглеждаше в нередовна позиция.

За Левски това бе четвърто поражение в пет мача на турска земя, като в предходния си двубоя „сините“ победиха Тузла Сити с 2:0.

За възпитаниците на Николай Костов предстоят 4 контроли преди подновяването на шампионата – срещу Динамо Киев, Шахтьор Донецк U19, Кайсар и Рига.

В деветата минута Левски организира първата си стойностна атака, но не създаде опасно положение. „Сините“ тръгнаха в контраатака, при която топката бе подадена към Уелтон, който проби отляво и стреля, но слабо и бранител на Баник блокира.

Четвърт час след началото на срещата Левски бе близо до гол, след като Асен Митков проби през центъра и стигна до границата на наказателното поле, откъдето стреля, а топката премина малко над вратата на Баник Острава.

В 16-ата минута дебютантът Карлос Охене намери с външен фалц Асими Фадига, чехите отнеха, но Охене си взе топката и стреля покрай вратата на Баник.

Само минута след това се стигна до първата опасна ситуация за чехите. Ири Клима получи извеждащо подаване в наказателното поле и шутира силно, но Николай Михайлов бе добре позициониран и изби.

В 21-вата минута Баник Острава поведе с 1:0. Келиан ван дер Каап допусна груба грешка, изчиствайки топката право в краката на Ири Клима, който елегантно стреля с едно докосване към долния десен ъгъл, а Николай Михайлов изгледа как топката влиза в мрежата му.

Четири минути след това Левски опита да стигне до изравнително попадение, след като Уелтон проби отляво и стреля, но бранител на Баник изби в корнер с глава. Малко след това Ван дер Каап нанесе удар с глава, който вратарят улови без проблеми.

В 28-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля директно от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря.

Секунди по-късно Баник Острава организира много добра контраатака с няколко подавания, Ири Клима бе забравен от защитата и с едно докосване безпроблемно отбеляза втори гол във вратата на Николай Михайлов.

В 32-рата минута Левски организира много добра атака, развила се отдясно, топката стигна до Карлос Охене, който стреля от границата на наказателното поле, но бе блокиран от бранител на Баник.

В 43-ата минута Баник Острава заби и трети гол във вратата на „сините“. Ири Клима получи дълго подаване, при което останаха сериозни съмнения за засада, но такава не бе вдигната, той продължи към Филип Кубала, който бе тотално забравен от отбраната на Левски и вкара във вратата на Ники Михайлов – 0:3.

Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

В 56-ата минута Карлос Охене пробва удар от воле от границата на наказателното поле, но опитът му бе доста неуспешен и топката прелетя високо над вратата, а това бе и последното отиграване на дебютанта в срещата, който след това бе заменен от Дарлан.

В 59-ата минута Фабио Лима, който се появи от резервната скамейка, проби силно отдясно и пусна успореден пас към Асими Фадига, който не успя да засече топката на около 2 метра от вратата.

В 66-ата минута Фабио Лима проби по десния фланг и стреля със силния си ляв крак, но вратарят на Баник Острава изби.

В 75-ата минута Баник Острава бе много близо до отбелязването на четвърти гол. Чехите развиха бърза контраатака, при която Филип Кабала се озова очи в очи с Николай Михайлов, който бе добре позициониран и изби.

Две минути по-късно Фабио Лима шутира директно от пряк свободен удар, но право в стената.

В последната минута от редовното време Фабио Лима можеше да отбележи почетен гол за Левски, но вратарят спаси. Бразилецът така или иначе бе в засада и попадението нямаше да бъде признато.

ЛЕВСКИ – БАНИК ОСТРАВА 0:3
0:1 Ири Клима 21′, 0:2 Ири Клима 28′, 0:3 Филип Кубала 43′