ЦСКА-София победи словашкия Тренчин в Турция

ЦСКА победи с 2:0 словашкия Тренчин в третата си проверка от зимния подготвителен лагер в Турция. Точни за армейците бяха Тобиас Хайнц в 53-ата минута и Дюкенс Назон в 85-ата.

Първи минути за ЦСКА записа и най-новото попълнение Мартин Стойчев.

През първото полувреме след хубав индивидуален пробив на Матиас Фаетон негов шут по диагонала не затрудни вратаря на Тренчин.

В средата на първата част, в рамките на няколко минути, стражът на „армейците“ Густаво Бусато се отличи с няколко отлични спасявания.

В 35-ата минута гостите уцелиха горната греда след хубав изстрел на централния нападател.

До края на полувремето отборът на Нестор Ел Маестро не стигна до нещо по-опасно и полувремето завърши при резултат 0:0.

На полувремето за ЦСКА в игра се появиха Марин Орлинов (в) и Дюкенс Назон.

В 53-ата минута Тобиас Хайнц откри резултата за ЦСКА след хубаво подаване на Матиас Фаетон. С премерен изстрел по земя с десния крак Хайнц изпрати топката в мрежата на словашкия тим и така отбеляза първия гол за ЦСКА на турска земя.

Минути по-късно точен удар на Хайнц бе отразен от стража на Тренчин.

В средата на второто полувреме за ЦСКА влязоха Мено Кох, Браян Кордоба и Данило Асприля, а новото попълнение Мартин Стойчев направи своя неофициален дебют за „армейците“.

Четвърт час преди края минути записаха Емануел Шакич и Станислав Шопов.

Десет минути преди края със страхотно спасяване се отличи вратарят Марин Орлинов.

В 85-ата минута резултатът стана 2:0 за ЦСКА с гол на Дюкенс Назон. След дълго изпълнение на тъч нападателят се обърна отлично в наказателното поле и с хубав удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тренчин, оформяйки крайния резултат 2:0.

Последният мач на ЦСКА в Турция ще бъде срещу чешкия елитен тим Бохемианс (Прага) на 03.02.