Черно море с престижно реми срещу лидера в Украйна

Черно море завърши 2:2 срещу вицешампиона и настоящ лидер на Украйна Днипро-1 във втората си контрола от лагера в Турция. „Моряците“ вкараха два красиви гола чрез Васил Панайотов и Исмаил Иса, но допуснаха леки попадения, които попречиха на варненци да спечелят двубоя на стадион „Мардан“ в Алания.

Спарингът пропуснаха Едгар Пашеко и Кристо Яначков, които са с травми, а Мазир Сула е болен.

В 12-ата минута Мишаел Алвес спря на гърди центриране от десния фланг и стреля от около границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря на Днипро-1.

В 14-ата минута принудителна смяна в състава на “моряците”. Исмаил Иса замени Атанас Илиев, който получи удар в гърба и напусна игра. В 18-ата минута Днипро-1 поведе в резултата след гол на Витиня.

В 30-ата Васил Панайотов изравни със страхотен гол. Халфът засече с воле центриране на Виктор Попов и заби топката в мрежата на украинците за 1:1.

Край на първо полувреме

Начало на второ полувреме

В 52-рата минута Исмаил Иса изведе „моряците“ напред в резултата. Нападателят получи топката по въздух в наказателното поле и от воле прониза стража на Днипро-1 за пълния обрат в мача. В 54-ата минута украинците изравниха след прецизно изпълнение на пряк-свободен удар чрез Едуард Сарапий – 2:2.

В 59-ата Берк Бейхан заменя капитана Даниел Димов.

В 63-ата минута Васил Панайотов опита да прехвърли вратаря на Днипро-1, който бе излязал напред, но топката премина над напречната греда. В 75-ата Уеслен Жуниор, Николай Златев, Мартин Милушев и Мартин Дичев заменят Мишаел Алвес, Алекс Фернандес, Пабло Гарсия и Виктор Попов.

В 84-ата минута Васил Панайотов и Живко Атанасов отстъпиха местата си на Николай Костадинов и Александър Веселински. В 89-ата минута Борис Стойков замени Цветомир Панов.

Съставът: 84. Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 33. Мишаел Алвес, 27. Даниел Димов, 9. Атанас Илиев

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 1. Денислав Стойчев, 4. Росен Стефанов, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 32. Мартин Дичев, 29. Берк Бейхан, 36.Александър Веселински, 41.Уеслен Жуниор, 86. Исмаил Иса, Николай Костадинов, Борис Стойков