ЦСКА удари Черно море на „Тича“

ЦСКА победи Черно море (Варна) с 2:0 като гост в мач от 18-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Тича“ в морската ни столица.

Това бе пети пореден успех при гостуване за момчетата на старши треньора Саша Илич, които завършват есенния дял от шампионата като лидер във временното класиране с актив от 44 точки.

Попаденията за армейците днес бяха дело Жеферсон Телес в 64-ата и Марселино Кареасо в 74-ата минути на срещата.

През първото полувреме червените създадоха по-чистите положения за гол и стояха по-стабилно на терена.

В 24-ата минута след рикошет се стигна до извеждащо подаване за Дюкенс Назон, който се озова сам срещу Георгиев, но стражът на гостите спаси изстрела му.

След половин час игра отново Назон изведе Маурисио Гарсес, който стреля силно в близкия ъгъл на Георгиев, но вратарят на „моряците“ изби. В 36-ата минута Вион отправи опасен шут отдалеч, който затрудни Георгиев, но все пак стражът на варненци изби, а задната ножица на Назон не се получи. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част армейците започнаха по-силно и в 47-ата минута Иван Турицов центрира отлично към Гарсес, който бе на два метра пред празната врата, но не уцели топката и пропусна да се разпише.

Натискът на 31-кратните шампиони на България продължи и в 64-ата минута Назон подаде към Турицов, който центрира отдясно към нахлуващия на скорост в наказателното поле Жеферсон Телес. Последва много силен и точен удар на бразилеца в десния ъгъл на вратата и ЦСКА поведе с 1:0.

Веднага след гола бе направена двойна смяна в армейските редици и на терена се появиха Марселино Кареасо и Браян Морено, които замениха Тибо Вион и Дюкенс Назон.

В 74-ата минута именно колумбиецът Кареасо шутира от границата на наказателното поле и кълбото мина под плонжа на стража Георгиев, за да се озове в мрежата на варненци за 2:0.

ЦСКА завърши срещата с човек по-малко след като Брадли де Нойер получи червен картон секунди преди последния съдийски сигнал.

До края на мача нямаше други интересни ситуации за гол и червените напълно заслужено се поздравиха с ценна победа като гост над Черно море (Варна) с 2:0.

Със спечелените 3 точки армейците продължават да са лидер във временното класиране с актив от 44 пункта.

Следващият мач на ЦСКА е на 26 ноември (събота), когато тимът ни гостува на третодивизионния Гигант (Съединение) в сблъсък от 1/16 финалите в  турнира за Купата на България. Двубоят е с начален час 12:30 часа.