Драма в Кърджали! Арда обърна Ботев (Пд) в самия край

Aрда успя да вземе трите точки у дома срещу Ботев (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на Еfbet Лига – 2:1.

В герой за състава на Александър Тунчев се превърна Ласана Н`Диайе, който вкара победното попадение.

Ботев водеше на почивката, след като в 21-ата минута Антоан Бароан се разписа с удар по земя от дистанция, при който Анатолий Господинов игра неубедително и допусна грешка, позволявайки на топката да премине през ръцете му.

В 68-ата минута Лъчезар Котев изравни и върна надеждите на Арда. Светослав Ковачев успя да стигне топката на десния фланг и подаде към Тонислав Йорданов, който в наказателното поле на Ботев с пета продължи към Котев.

Полузащитникът не сполучи с първия удар, но след лек карамбол топката пак се озова в краката му и този път беше безпогрешен – 1:1.

В 75-ата минута Самуел Супрайен получи червен картон и остави „канарчетата“ с 10 човека на терена. Играчът на Ботев беше изгонен след груб фаул срещу Ковачев.

Арда се възползва от численото превъзходство и успя да осъществи обрат. В петата минута на добавеното време Ласана Н`Диайе беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и без проблем се разписа във вратата на Хидайет Ханкич – 2:1.

Ситуацията беше прегледана с ВАР, след което попадението бе потвърдено и Арда ликуваше с трите точки.

Tимът на Тунчев сложи край на серията си от 5 поредни мача без победа в първенството. Последният успех на тима бе в края на септември – 1:0 срещу Хебър.

Арда събра 26 точки и е девети в класирането, а Ботев е десети с 19 точки.

Двубоят днес беше специален за капитана на домакините Иван Коконов. 31-годишният офанзивен играч записа мач №300 в елита на българския футбол.