Черно море удари Локо (Сф) на „Тича“ и измести Левски

Черно море победи Локомотив (София) с 2:1 у дома в мач от 16-ия кръг на Еfbet Лига.

Мачът започна с опасности и пред двете врати, но Милошев на два пъти пропусна за Локо, а Курьор за домакините.

„Железничарите“ имаха претенции за дузпа в 21-ата минута за игра с ръка на Цветомир Панов, но реферът Георги Кабаков замълча.

След половин час игра Черно море поведе с попадение ба Мади Кейта (1:0).

Второто полувреме започна с пропуск на Кета, десет минути по-късно Локо изравни след удар с глава на Рапосо за 1:1.

Четвърт час преди края Кета намери Панайотов в наказателното поле и той се разписа за 2:1.

Столичани бяха близо до равенството в 77-ата минута, но Найденов пропусна. В 81-ата пък гол на Илия Димитров беше отменен заради засада.

В добавеното време вратарят на варненци спаси още един опасен удар на нападателя.

Черно море измести Левски от петото място („сините“ играят с ЦСКА 1948 по-късно днес) с 28 точки, докато Локо (София) е на осма позиция с 25.