Жалко! Гришо преклони глава пред Медведев във Виена

Първата българска ракета Григор Димитров загуби от бившия №1 в световната ранглиста Даниил Медведев с 0:2 сета (4:6, 2:6) в полуфинал от ATP 500 турнира във Виена.

Руснакът играеше безупречно, гонеше всяка топка и не допусна почти никакви срещи. Каквото и да правеше родният представител, руснакът имаше отговор.

В първия сет беше достатъчен един пробив, така че Медведев да го спечели с 6:4, а във втория началният удар на Гришо беше пробит на два пъти. Без много трудности Медведев затвори мача в своя полза и се класира за финала. По-късно ще научи своя съперник, когато се изиграе другият полуфинал. В него един срещу друг се изправят Денис Шаповалов и Борна Чорич.

Първи сет:

Григор влезе ударно в мача и спечели първия си сервис гейм на 30. Медведев отвърна по същия начин за 1:1, като Григор взе две точки.

Първата почивка в мача все пак дойде при аванс от 2:1 гейма за хасковлията. Родният тенисист успяваше да спечели дългите разигравания. Беше видимо обаче, че срещу себе си има корав съперник, който гони всяка една топка.

В четвъртия гейм Медведев направи двойна грешка за 15:15. Последваха обаче три бързи безапелационни точки, с които затвори гейма и не даде никакъв шанс на Димтиров дори да си помисли за пробив.

Минутка разсейване даде първата възможност на Медведев за пробив в мача. След двойна грешка се стигна до равенство 40:40. В следващото разиграване Григор имаше преимущество. Медведев отново демонстрира непримиренчески дух и успя да върне смач на българина. Григор явно не беше готов и прати топката в мрежата, а руснакът поведе с 3:2 гейма.

Бившият №1 с лекота затвърди пробива, дори имаше шанс за нов. Григор отново направи двойна грешка във важен момент при 30:30. Така Медведев имаше шанс да поведе още по-убедително. Българинът успя да върне брейкбола и затвори седмия в гейм в своя полза.

С леки затруднения Григор взе подаването си за 4:5. Всичко беше в ръцете на Медведев, защото той сервираше за първия сет. Руският представител за пореден път показа безупречна игра в защита и затвори частта с 6:4. Каквото и да правеше Григор, Медведев имаше отговор и сякаш винаги беше на правилното място.

Втори сет:

Във втората част Медведев продължаваше да играе безгрешно с много прецизност. В някои по-дълги разигравания Григор просто му писваше и когато опитваше да форсира, допускаше грешка. Все пак подобно на първия сет, нашият тенисист поведе с 2:1 гейма до първата почивка. Пробиви нямаше, както и точки за такива.

Нещата се влошиха след това. Медведев взе гейм на 0 и изравни при 2:2. В петия сервис гейм Григор се пропука и даде две възможности за пробив пред своя опонент. Той се възползва от втората и поведе с 3:2.

Руснакът много сериозно вдигна оборотите и изглеждаше въпрос на време да затвори мача. Димитров нямаше никакъв шанс да върне пробива.

Вместо това Медведев отново проби за 5:2 и още в осмия гейм сервираше за мача. След поредица страхотни разигравания бившият №1 в ранглистата на ATP затвори втория сет с 6:2, съответно и мача с 2:0.