Левски и ЦСКА 1948 не се победиха, врътнаха 0:0

Левски направи трето поредно равенство в българското първенство, след като не успя да победи ЦСКА 1948 у дома, завършвайки наравно 0:0 в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига.

„Сините“ бяха по-активният отбор в мача, но направиха няколко пропуска пред вратата на Даниел Наумов, а Филип Кръстев удари греда през второто полувреме. По този начин тимът на Любослав Пенев взе 4 от възможни 6 точки в мачовете срещу Левски от редовния дял на шампионата.

С това равенство хората Станимир Стоилов остават на 6-о място във временното класиране с 27 точки, докато ЦСКА 1948 е трети с 32 точки, колкото има и вторият Лудогорец.

Срещата започна на много високо темпо, като домакините опитаха да вземат инициативата в срещата. Хората на Любослав Пенев пък имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Ивайло Чочев в 7-ата минута.

След 10 минути играта бе спряна, след като Елитон влезе здраво в десния глезен на Илиян Стефанов и се наложи намеса на медицинския щаб на „сините“.

Последваха по-силни минути за „червените“, като в 18-ата минута се стигна до атака по лявото крило, при която Радослав Кирилов попаде към Джонатон, но върналият се Жереми Петрис блокира паса на бразилеца и топката излезе в корнер. След него топката стигна до Кирилов, който стреля, но топката рикошира и не представляваше проблем за Пламен Андреев.

Междувременно Илиян Стефанов напусна терена с помощта на хора от щаба на Левски. След напускането си на терена, той бе откаран с линейка в болница за допълнителни прегледи.

В 25-ата минута хората на Станимир Стоилов стигнаха до страхотен шанс, като Георги Миланов стреля от дъката на наказателното поле, но топката мина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Даниел Наумов.

Малко след изтичането на половин час игра Филип Кръстев пробва мерника си отдалеч, но Елитон блокира удара му.

Следващите минути бяха по-силни за Левски, но ЦСКА 1948 търсеше шансовете си на контараатака. В 35-ата минута Андреев успя да улови една центрирана топка от Георги Русев след пряк свободен удар. Две минути по-късно колегата му на другата врата Наумов улови спокойно изстреляната от Миланов топка.

Минута преди края на редовното време на първата част Русев центрира добре от ъглов удар. В наказателното поле Елитон надскочи футболистите в синьо и стреля силно с глава, но Андреев плонжира и спаси. При следващия корнер той боксира топката, но я прати към Евгений Сердюк, който си спря топката на гърди и стреля, но младият страж на „сините“ спаси.

Домакините отвърнаха със силен шут на Миланов, но Наумов бе на мястото си и се намеси. До края на първата част не се стигна до повече опасни положения и двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0.

Втората част започна по-спокойно, като и двата отбора внимаваха да не допускат грешки в защита от която да се възползва техния съперник. Десет минути след началото на второто полувреме Андриан Краев получи жълт картон, който е пети за него и така той ще пропусне гостуването на Черно море.

В 62-ата минута Филип Кръстев стреля силно от дистанция, Наумов не мръдна, но за негов късмет топката рикошира в десния страничен стълб.

Три минути по-късно Левски пропусна страхотен шанс, след като удар на Роналдо от по-малко от 10 метра бе блокиран от защитник на ЦСКА 1948, а при добавката Миланов стреля опасно, но след рикошет топката напусна очертанията на терена.

Следващата по-опасна атака бе за гостите, като в 69-ата минута удар на Кирилов бе спасен от Андреев. Минута по-късно удар на Миланов отдалеч бе отразен от Наумов.

След това мачът бе спрян за кратко, тъй като феновете на Левски запалиха димки, които обгърнаха терена и пушекът от тях не позволяваше да се играе.

В 74-ата минута Кръстев центрира много добре от ъглов удар и в наказателното поле Цунами стреля с глава, но прати топката над вратата на Даниел Наумов. Малко по-късно пък удар на Краев бе неточен.

Десет минути след това шут на чочев от дистанция бе отразен от Анреев, а след това защитник в синьо изчисти топката. Натискът на домакините продължи, но в 89-ата минута Миланов стреля над вратата.

В 91-ата минута щабът на „червените“ имаше претенции за отсъждане на Георги Гинчев на нарушение на Охене, когато двама футболисти на Левски се сблъскаха и топката стигна до халфа на гостите.

След това хората на Любо Пенев успяваха да удържат своя съперник далеч от вратата си. В края „сините“ опитаха да застрашат Наумов от статични положения. Те обаче не сполучиха в опитите си и така мачът завърши без победител, бележейки третото поредно равенство на „сините“ в efbet Лига.

В следващия си мач Левски ще гостува на Черно море в сряда (2 ноември), в 17:15 часа, докато приема Пирин Благоевград в събота (5 ноември), от 15:00 часа.