Левски пречупи Черно море на „Тича“ и влезе в Топ 3

Левски победи Черно море с 1:0 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига (първа шестица) и се настани на третото място в класирането с актив от 49 точки. Морето е на 5-ото с 46.

Автор на победния гол стана Цунами, който се разписа с глава в 85-ата минута след центриране на Кръстев от корнер.

В 6-ата минута на срещата домакините поискаха нарушение срещу Сердюк пред наказателното поле на гостите от София, но съдията остави играта да продължи.

Седем минути по-късно отлична атака на „сините“ с главни действащи лица Стефанов и Миланов позволи на последния да навлезе в наказателното поле на Черно море, но Панов се справи със ситуацията.

Черно море получи правото да изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция в 28-ата минута. Пабло Гарсия стреля добре, но топката мина малко над гредата.

В 31-ата минута Ван дер Каап отправи много точен удар изпратен към левия долен ъгъл на вратата на Дюлгеров, но вратарят се справи отлично със ситуацията и го отрази.

В 38-ата минута Пабло Гарсия отправи удар към вратата на Михайлов, но вратарят не беше затруднен да улови топката. Георги Миланов пропусна чиста ситуация в последната минута на първата част, пращайки топката встрани от вратата.

Филип Кръстев падна в наказателното поле на Черно море в 48-ата минута, но съдията остави играта да продължи. Сердюк пропусна най-чистото положение в мача, след като от няколко метра не успя да преодолее Михайлов в 51-ата минута. Сула отправи доста добър удар по посока вратата на Михайлов в 62-ата минута, но вратарят на „сините“ спаси с вещина.

Георги Миланов изскочи на голова позиция в 72-ата минута, но Дюлгеров спаси, тъй като топката беше в неговия обсег. Четири минути по-късно Стефан Велев падна в наказателното поле на Левски, но отново съдията остави играта да продължи.

В 84-ата минута Филип Кръстев пробва мерника си от пряк свободен удар, но топката отново не намери целта. Цунами откри резултата за Левски, след като засече центриране от корнер и матира Дюлгеров, пращайки топката под гредата в 85-ата минута.

В добавеното време на мача отличен удар на Пабло Гарсия беше спасен от Михайлов.