Лудогорец удари Ботев (Пловдив) в Коматево

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:1 като гост в мач от 29 кръг на efbet Лигата. Решителен за успеха на шампионите се оказа автотол на Джеймс Етоо в началото на второто полувреме.

Така „орлите“ продължават без загуба в първенството от началото на 2022 г., а „канарчетата“ записаха втора поредна загуба и общо трета за последните си пет срещи.

Мачът започна с няколко далечни удара и към двете врати. В 27-ата минута Лудогорец трябваше да прави принудителна смяна, след като националът Доминик Янков получи контузия.

Само 12 минути по-късно „орлите“ откриха резултата. Спас Делев проби в наказателното поле и стреля към вратата, а след рикошет в Самюел Сапруйен топката се озова във вратата на Хидайет Ханкич.

Точно преди почивката Ботев (Пловдив) изравни. Реда Рабей центрира по земя и намери Па Конате, който отклони в мрежата на Симон Слуга.

Десет минути след началото на второто полувреме Лудогорец отново взе аванс в резултата. Бърнард Текпетей опита извеждащ пас в наказателното поле на домакиниете.

Джемс Етоо понечи да пресече подаването, но прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Ханкич.

С този успех Лудогорец, който вече си гарантира 11-ата поредна титла, оглавява класирането в efbet Лигата със 73 точки, на 20 пред ЦСКА. Ботев (Пловдив) за момента е трети с 49 точки, с три повече от Левски и Черно море. По-късно днес „моряците“ приемат „сините“.