ЦСКА се справи лесно със Славия на „Армията“

ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Георги Йомов откри резултата с гол във втората, а отново той се разписа и в 20-ата минута. Кайседо също наказа защитата на „белите“ в 37-ата минута. Радослав Кирилов с отличен удар от малък ъгъл намали изоставането на тима си в 48-ата минута.

След този успех момчетата на Алън Пардю си гарантираха второто място, а в момента активът е 56 точки. „Белите“ са на 6-ото място с 37.

„Червените“ започнаха активно двубоя и още във втората минута Кери поднесе топката на Йомов, който откри резултата. В 20-ата минута отново той матира Вуцов, а асистенциата отново беше на Кери.

Славия имаше възможност в 13-ата минута, но Томбак не сполучи.

В 26-ата минута отлична възможност се откри пред Баи, но играчът на ЦСКА не сполучи. Йон Бакеро създаде първата опасност пред вратата на ЦСКА в 33-ата минута, но Бусато спаси. В 37-ата минута дойде и времето за третата асистенция за Кери, който сервира топката на Кайседо и той от границата на малкото наказателно поле не остави шансове на Вуцов.

Славия направи три смени на почивката и това даде резултат. Само три минути, след като влезе като резерва Радослав Кирилов върна едно попадение след гол от малък ъгъл. „Белите“ вдигнаха оборотите и създадоха куп неприятности пред вратата на Бусато, а бранителят Виячки също опита късмета си, но не сполучи. Радослав Кирилов и Георги Вълчев продължиха да тормозят бранителите на домакините, а „червените“ сякаш намалиха оборотите.

Вуцов направи отлично спасяване, след като Йомов сервира топката на главата на Кайседо с пас отдясно, нападателят отигра, но видя как вратарят се справи със ситуацията в 80-ата минута.