Огромен шок за Челси! Изпусна спечелен мач срещу Саутхемптън

Челси изтърва успеха у дома срещу Саутхемптън и двата тима завършиха зрелищно 3:3 в мача им от петия кръг на английската Висша лига.

„Сините“ изиграха страхотни първи 30 минути и взеха комфортен аванс от 2:0 след първите два гола на германския национал Тимо Вернер (15, 28) в английския елит. За първия от тях му асистира Бен Чилуел.

Дани Ингс (43) намали малко преди почивката след пас на Че Адамс (57), който пък изравни за 2:2 през втората част.

Кай Хавертц (59) се разписа след подаване на своя сънародник Тимо Вернер и се превърна в шестия германец, който вкарва гол за Челси във Висша лига след Балак, Марин, Рюдигер, Шюрле  и Вернер.

Той обаче не успя да донесе трите точки на „сините“, тъй като в добавеното време Яник Вестергаард (90+2) се разписа за 3:3 след асистенция на Тио Уолкът при повторния му дебют с екипа на „светците“.

Малко след това Дани Ингс имаше прекрасна възможност дори да им донесе успеха, но не успя да се възползва от шанса си.

След равенството Челси е шести с 8 точки, а при победа щеше да измести Ливърпул от втората позиция. Саутхемптън е десети с точка по-малко от лондончани.