ВАР лиши Ливърпул от победа в дербито на Мърсисайд

Евертън и Ливърпул направиха зрелищно 2:2 в мърсисайдското дерби от петия кръг на Висшата лига.

В добавеното време шампионите отбелязаха за 2:3 чрез Джордан Хендерсън, но радостта им беше кратка, тъй като след намесата на ВАР попадението беше отменено заради изключително тънка засада на Садио Мане. Последният откри резултата в третата минута и Ливърпул поведе с 1:0.

В 19-ата Майкъл Кийн изравни за Евертън – 1:1. Мохамед Салах отново изведе шампионите напред в 72-ата минута, реализирайки гол №100 с екипа на Ливърпул.

„Карамелите“ изравниха за втори път – в 81-ата, когато точен беше Доминик Калвърт-Люин. 22-годишният нападател на Евертън, който вече е национал на Англия, продължава да демонстрира отлична форма – от началото на сезона има 7 попадения в 5 мача за тима от „Гудисън парк“.

„Сините“ от Ливърпул са без успех над „червените“ в последните 23 издания на градското дерби.

За Евертън това е първа грешна стъпка от началото на сезона след четирите поредни победи – 1:0 над Тотнъм, 5:2 срещу Уест Бромич, 2:1 над Кристъл Палас и 4:2 срещу Брайтън. Карло Анчелоти и футболистите му продължават да водят в класирането с 13 точки. Ливърпул е втори с 10.