Реал е аут от Шампионската лига! Сити отново надви „кралете“ и ги елиминира

Манчестър Сити победи Реал (Мадрид) с 2:1 и в реванша от осминафиналите в Шампионската лига, елиминирайки „кралете“ с общ резултат 4:2.

Голове на Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус бяха достатъчни за успеха на тима на Хосеп Гуардиола, докато за състава на Зинедин Зидан точен беше Карим Бензема. Ужасяващо слаб мач изигра Рафаел Варан, като две фрапантни негови грешки доведоха до попаденията във вратата на Тибо Куртоа.

Срещата започна отлично за състава на Гуардиола. След ужасяваща грешка на Варан, който подари топката на Габриел Жезус в наказателното поле на Реал, последва подаване на бразилеца към Стърлинг, който без проблем вкара за 1:0.

В 15-ата пред Стърлинг се откри нова възможност, но стреля над гредата.

В 28-ата минута обаче избраниците на Зинедин Зидан успяха да изравнят. Родриго получи подаване отдясно и центрира, Бензема изпревари Фернандиньо, Аймерик Лапорт не прецени скока си и Карим Бензема реализира с глава за 1:1.

В началото на втората част – в 55-ата минута, „гражданите“ отново бяха близо до попадение. След грешка на Каземиро при изнасяне на топката домакините разиграха добре. Фил Фоудън подаде на Стърлинг, който от малък ъгъл затрудни Тибо Куртоа. Стражът на Реал все пак спаси и равенството се запази.

В 63-ата минута Тони Кроос изведе Бензема, който беше сам срещу трима от Сити и в крайна сметка шутът му беше блокиран. Минута по-късно отново нападателят на Реал излезе на стрелкова позиция, но не затрудни Едерсон.

В 68-ата „гражданите“ поведоха с 2:1 и подпечатаха класирането си на 1/4-финалите. След дълга топка в предни позиции Варан отново игра неубедително, като при опит да върне кълбото към Куртоа, то беше отнето и Габриел Жезус вкара за 2:1.

В 86-ата минута Давид Силва опита късмета си от пряк свободен удар, но неточно.

Така Манчестър Сити заслужено продължава и ще се изправи срещу Лион на 1/4-финалите в Шампионската лига, по пътя към голямата цел – спечелването на трофея в Турнира на богатите.