Шок за Юве! Роналдо вкара два, но Лион елиминира торинци в Шампионската лига

Ювентус отпадна oще на 1/8-финалите в Шампионската лига, след като беше елиминиран от Лион.

Повече от пет месеца след първия мач срещу французите, загубен с 0:1, тази вечер „бианконерите“ постигнаха победа с 2:1, но тя не беше достатъчна.

След общ резултат 2:2 и заради повечето голове на чужд терен Лион успя да достигне до 1/4-финалите, елиминирайки невярващите Кристиано Роналдо и компания.

Ценното попадение за отбора на Руди Гарсия пред празните трибуни в Торино вкара Мемфис Депай от дузпа в 12-ата минута. След това Роналдо блесна с две попадения, но това не помогна на Ювентус.

На 1/4-финалите Лион ще се изправи срещу Манчестър Сити, който елиминира Реал (Мадрид).

Французите бяха само с един официален мач в последните няколко месеца, но това не пролича на „Ювентус стейдиъм“, където футболистите на Руди Гарсия вкараха ранен гол. В 11-ата минута нарушение на Родриго Бентанкур накара съдията Феликс Цвайер да отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът Мемфис Депай, който с впечатляващо хладнокръвие копна топката, за да я вкара технично във вратата на Шчесни – 0:1.

Това значеше, че Ювентус се нуждае от поне три гола, за да продължи към 1/4-финалите. Логично домакините поеха контрола, но до последните минути на полувремето французите играеха много компактно в отбрана и не позволяваха да се стигне до сериозни опасности пред Антони Лопес. Той се намеси блестящо в 40-ата минута след изстрел от пряк свободен удар на Роналдо.

В 42-ата и домакините получиха дузпа. Пянич стреля от фаул, а топката срещна ръката на Депай, който беше в стената. Цвайер посочи отново бялата точка, а след намеса на ВАР потвърди решението си. Роналдо изравни с точен изстрел – 1:1.

В 60-ата отново португалецът беше в прегръдките на съотборниците. Кристиано отбеляза за 2:1 с неспасяем удар с левия крак, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на Лопес.

За Роналдо това беше 67-и гол в елиминациите на Шампионската лига и 20-и в последните 13 домакински мача от елиминациите, в които е играл. За да избегне отпадането обаче, Ювентус се нуждаеше от още едно попадение. Роналдо пропусна с глава, а при контраатака на Лион Шчесни излезе неразчетено и имаше късмет, че играчите на френския тим не успяха да се възползват.

В търсене на третия гол Маурицио Сари пусна в игра и Пауло Дибала, който обаче беше невъзстановен напълно от контузия. Аржентинецът очевидно не бе готов за игра и след само 14 минути отново напусна терена. И в добавените 6 минути „бианконерите“ не успяха да вкарат и в крайна сметка общият резултат 2:2 и попадението на Депай в Торино донесоха класирането на Лион на 1/4-финалите.