Шоуто стана факт: ЦСКА 1948 и ЦСКА врътнаха зрелищно 2:2 на старта

ЦСКА 1948 и ЦСКА-София врътнаха зрелищно 2:2 в голямото дерби от първия кръг на родния елит, който съпостави новака в елита и „червените“ от „Армията“.

Мачът бе чакан с голямо нетърпение заради необичайния заряд, като в крайна сметка имаше футболен спектакъл и четири попадения.

Мартин Камбуров даде аванс на ЦСКА 1948 в 19-ата минута, след като Шопов и Галин Иванов комбинираха добре и се стигна до центриране в наказателното поле. За ветерана не остана нищо друго освен да засече топката във вратата.

Шокът за гостуващото ЦСКА беше пълен, след като в 33-ата минута Младенов удвои преднината на новака в елита.

Той се възползва от хубаво подаване на Шопов, като при него Камбуров елегантно пропусна топката, и с удар от няколко метра успя да реализира.

Привкусът за тима на Краси Балъков обаче малко се развали в самия край на полувремето, когато след статично положение Валентин Антов намали.

В 52-ата минута ЦСКА възстанови равенството след много силен удар на Соу от няколко метра.

Двайсетина минути след това Соу направи фрапантен пропуск, след като от добра позиция не успя да нацели очертанията на вратата, на Наумов.

До самия край нямаше повече попадения и резултатът остана непроменен.

ЦСКА 1948 – ЦСКА-СОФИЯ 2:2

1:0 Мартин Камбуров 19
2:0 Даниел Младенов 33
2:1 Валентин Антов 45+3
2:2 Али Соу 52

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 30. Атанасов, 13. Мариянов, 26. Юсеин, 33. Г. Иванов, 10. Шопов, 17. Младенов, 9. Камбуров

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 11. Занев, 26. Антов, 18. Мазику, 19. Турицов, 13. Санкхаре, 21. Юга, 20. Тиаго, 7. Енрике, 22. Соу

Снимка: Sportal.bg