Край на каръка за ЦСКА 1948! Обърна Локо (Сф) и победи

ЦСКА 1948 се наложи над Локомотив София с 2:1 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от 29-ия кръг в efbet Лига. Столичните „железничари“ успяха да излязат напред в резултата още в 12-ата минута чрез Димитър Митков, но „червените“ изравниха в 29-ата минута след попадение на Радослав Кирилов. ЦСКА 1948 осъществи пълния обрат в 53-ата минута, когато отново Кирилов бе точен за своя тим след нова асистенция от страна на Бирсент Карагарен.

След първата си победа за пролетния дял от шампионата ЦСКА 1948 вече има 42 точки, като по този начин воденият от Валентин Илиев тим се завръща в топ 6, докато Локомотив София остава на 14-та позиция с 28 точки.

Първото положение бе на сметката на ЦСКА 1948 в 4-ата минута, когато Радослав Кирилов направи самостоятелен рейд, който завърши с удар. Александър Любенов обаче бе добре позициониран и улови.

Кирилов получи топката от Симеон Димитров на границата на наказателното поле и стреля, но над напречната греда в 8-ата минута.

Карлос Франса направи пробив по дясното крило, след което навлезе и сви топката за Димитър Митков, чийто удар от близко разстояние бе блокиран в 10-ата минута.

Локомотив София успя да поведе рано още в 12-ата минута на двубоя, когато Кевин Маи направи пробив по лявото крило и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Димитър Митков засече в долния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Петър Маринов да отрази.

Бирсент Карагарен коминира с Емил Ценов, който отправи мощен удар, но Александър Любенов отрази в 21-вата минута на срещата.

ЦСКА 1948 възстанови паритета в 29-ата минута, когато Талис направи дълго подаване към дясното крило, където Бирсент Карагарен със сетни сили центрира топката в наказателното поле на Локомотив София. Там Радослав Кирилов стреля от воле, за да прати топката в мрежата в левия ъгъл на вратата на гостите.

Кирилов тръгна на самостоятелен рейд в 31-вата минута, който завърши с удар, но Александър Любенов отрази. Последва добавка от страна на Марто Бойчев, но Бруно Франко успя да блокира изстрела на младия футболист на ЦСКА 1948.

До края на първото полувреме двата тима намалиха оборотите и закономерно не се стигна до нови опасности пред някоя от двете врати.

ЦСКА 1948 започна много активно втората част, като само 20 секунди след подновяването на играта Емил Ценов отправи удар към вратата на Локомотив София, но Александър Любенов се намеси комфортно.

„Червените“ осъществиха пълния обрат в 53-ата минута, когато Пиер Нгуинда изведе по дясното крило Карагарен, който успя да центрира топката в наказателното поле на гостите, където Радослав Кирилов засече топката с глава в долния десен ъгъл на вратата.

Гостите пропуснаха златна възможност да изравнят в 65-ата минута, когато Бруно Франко центрира на втора греда, където Карлос Франса стреля с глава, но Петър Маринов демонстрира страхотен рефлекс и отрази с левия си крак.

Диого Тейшейра получи топката по левия фланг на нападението на столичните „железничари“ в 69-ата минута, като сви топката за Кевин Маи, чийто удар от близко разстояние бе отразен от стража на ЦСКА 1948.

В 71-ата минута Тейшейра отправи мощен удар от средна дистанция, който обаче прелетя опасно близо встрани от вратата на ЦСКА 1948.

Симеон Димитров излезе очи в очи с Александър Любенов в 89-ата минута, но ударът на футболиста на ЦСКА 1948 бе твърде неточен.

Само минута по-късно след центриране в наказателното поле на домакините, Калоян Кръстев стреля с глава, но Маринов успя да отрази.

Домакините успяха да затворят мача в своя ползва, не позволявайки на Локомотив София да стигне до нова опасност пред вратата, пазена от Петър Маринов.