Лудогорец надви Арда за 12-а поредна победа

Лудогорец вече изстудява шампионското шампанско, след като разградчани спечелиха с 2:0 при домакинството на Арда Кърджали от 29-ия кръг на еfbet Лига. „Орлите“ по този начин записаха дванадесета поредна победа в шампионата и са още една крачка по-близо до спечелването на 13-ата шампионска титла.

Арда можеше да изненада Лудогорец още в 3-ата минута. Офор Чинонсо подаде към Борислав Цонев, който от границата на наказателното поле на Лудогорец отправи диагонален удар, но топката срещна напречната греда.

Десет минути по-късно Лъчезар Котев намери с много добър пас в наказателното поле на Лудогорец, Станислав Иванов, който стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт. След това Борислав Цонев пропусна да вкара в опразнената врата.

В 15-ата минута Станислав Иванов проби и стреля, но право в ръцете на Серджио Падт.

Руан Секо отправи удар от сериозна дистанция в 27-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Господинов.

Две минути по-късно Руан Секо подаде към Бърнард Текпетей, който отправи много опасен удар, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Господинов.

Лудогорец поведе с 1:0 срещу Арда Кърджали в 30-ата минута. Руан Секо подаде към Рик Джонатан, който след това сложи топката на главата на Квадво Дуа, а той прецизно я насочи във вратата на Анатолий Господинов.

В 36-ата минута Георги Терзиев центрира в наказателното поле на Арда на втора греда, където Якуб Пьотровски надскочи Деян Лозев. След това Милен Стоев изчисти топката голлинията. Бърнард Тепетей овладя топката и опита да стреля, но ударът му бе блокиран от Ебенезер Принц.

Лудогорец направи резултата 2:0 в 42-ата минута. Бърнард Текпетей изпълни тъч, с който намери Якуб Пьотровски в наказателното поле на Арда. Лъчезар Котев не успя да се противопостави на Пьотровски, който след това от малък ъгъл вкара топката във вратата на Господинов.

В първата минута на добавеното време на първата част, Рик Джонатан центрира от корнер в наказателното поле на Арда, където Якуб Пьотровски стреля, но Господинов успя да се намеси и да спаси.

Христо Митев влезе в игра на полувремето на мястото на Ебенезер Принц. Само след три минути игра Христо Митев извърши нарушение срещу Бърнард Текпетей, който получи пас и изскачаше сам срещу Анатолий Господинов. Никола Попов маркира нарушението и първоначално показа жълт картон на защитника. Видео-асистент реферът Радослав Гидженов извика Попов да преразгледа ситуация, след което главният съдия промени първоначалното си решение и изгони Митев с директен червен картон.

В 55-ата минута Текпетей подаде на Квадво Дуа, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Господинов.

Квадво Дуа подаде към Сон, който нахлу на скорост в наказателното поле на Арда в 67-ата минута, след което стреля от малък ъгъл, но Господинов се намеси и спаси.

Лудогорец направи много голям пропуск в 69-ата минута, когато Текпетей подаде към Рик Джонатан, който бе на отлична позиция и стреля, но в последния момент топката рикошира в крака на Деян Лозев и излезе в корнер. Секунди по-късно Педро Нареси стреля от дъгата на наказателното поле на Арда, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Господинов.

Ел Мами Тетах се пребори за топката с Якуб Пьотровски в 83-ата минута, а след това го финтира и подаде отлично към Станислав Иванов, който бе на много добра позиция, но не успя да порази целта, а стреля встрани от десния страничен стълб на вратата на Господинов.

Минута по-късно след центриране в наказателното поле на Арда, Чочев стреля с глава, но право в ръцете на Господинов.

Сонко Сундберг отправи изненадващ далечен удар в 87-ата минута, но Господинов успя да се намеси и да избие в корнер.

Кайо Видал направи добър пробив в 89-ата минута, преминавайки през Милен Стоев и Илия Юруков, след което стреля покрай Крачунов, но Господинов спаси.

В първата минута на добавеното време на мача Спас Делев проби, навлезе в наказателното поле на Арда и стреля, но Господинов спаси.

Лудогорец е лидер в класирането със 72 точки, а втори е Черно море с 61 точки, а до края на сезона остават шест кръга. Арда е девети с 39 точки.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Хебър, а Арда има визита на ЦСКА.