Велик Джокович спечели рекорден трофей на Финалите в Торино

Новак Джокович победи Яник Синер с 6:3, 6:3 и спечели рекорден седми трофей от финалния турнир на АТП в Торино. Сърбинът взе реванш от италианеца за загубата си в груповата фаза преди пет дни, когато отстъпи с 5:7, 7:6(5), 6:7(2).

Мачът започна равностойно, а Джокович успя да поведе с 3:1 след пробив в четвъртия гейм. До края нито един от двамата не допусна изненада при свой сервис и сърбинът взе сета с 6:3.

Джокович тръгна мощно и във втората част, която започна с пробив. При 2:0 в своя полза той пропиля три възможности за нов пробив. Синер стабилизира представянето си и от своя страна също пропусна чудесна възможност при 2:3.

Италианецът оцеля в маратонски седми гейм, в който на два пъти се спаси от пробив. Синер пропиля аванс от 30:0 при сервис на Джокович и загуби гейма за 3:5, за да се стигна до крайното 6:3 след пробив за сърбина.

Победата е пета за Джокович в шест срещи със Синер, а трофеят в Торино седми за сърбина през сезона след тези в Аделаида, Аустрелуън Оупън, „Ролан Гарос“, Синсинати, Ю Ес Оупън и Мастърса в Париж, на който победи Григор Димитров.

Джокович е и най-възрастният носител на трофея във финалния турнир на АТП.