Сакраменто продължава да гази в НБА, Везенков със силни изяви

Сакраменто Кингс и Александър Везенков продължават изключително успешното си представяне в НБА. „Кралете“ записаха шеста поредна победа в редовния сезон, след като се наложиха със 129:113 като гост на Далас Маверикс.

Везенков традиционно започна мача като резерва и се включи от пейката. 28-годишният българин изигра общо 13:07 минути, в които се отличи със седем точки, една борба, една асистенция и един чадър.

По-голямата част от престоя си на терена Саша записа през второто полувреме, докато през първата половина от мача беше използван за около четири минути.

Домантас Сабонис завърши с дабъл-дабъл за победата на Сакраменто – 32 точки и 13 борби. Диарън Фокс добави 30 точки, а Кийгън Мъри наниза 17.

Лука Дончич направи дабъл-дабъл за Далас. Словенецът вкара 25 точки и спечели 10 борби. Кайри Ървинг завърши с 23 точки за Маверикс.

С тази победа Сакраменто Кингс излезе на четвърто място в Западната Конференция на НБА, изпреварвайки именно Далас в класирането. „Кралете“ са лидер в своята Тихоокеанска дивизия, където са пред Лос Анджелис Лейкърс, Финикс Сънс, Голдън Стейт Уориърс и Лос Анджелис Клипърс.

На Александър Везенков и съотборниците му предстоят две поредни гостувания на Ню Орлийнс Пеликанс. Първият мач е на 21 ноември (вторник) от 3:00 часа българско време. Втората среща е два дни по-късно.