Дербито на Пловдив завърши без победител

Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в дербито на Пловдив от първия кръг на efbet Лига. Вратарски грешки белязаха сблъсъка между двата отбора. „Канарчетата“ поведоха в резултата с гол от дузпа на Мартин Секулич, като до наказателния удар се стигна след много груба грешка на Динко Хоркаш. Локомотив Пловдив изравни с гол на Пиер Зебли след много сериозна грешка от страна на Хидайет Ханкич.

Локомотив Пловдив създаде първата опасност в мача в 5-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Ботев, Мартин Паскалев стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Хидайет Ханкич.

Съдията Драгомир Драганов свири дузпа за Ботев Пловдив в 11-ата минута. Мартин Секулич получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив. Секулич изпревари Динко Хоркаш и игра с глава, след което вратарят на Локомотив го нокаутира в наказателното поле на „черно-белите“ и Драганов посочи бялата точка.

Мартин Секулич реализира наказателния удар в 14-ата минута и Ботев Пловдив поведе с 1:0. Секулич прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Динко Хоркаш, който хвана ъгъла, но не успя да се намеси.

Ботев Пловдив можеше да удвои своята преднина в 20-ата минута. Красиан Колев пусна отличен извеждащ пас към Секулич, който се измъкна зад гърба на Мартин Паскалев, защитникът го изпусна по много елементарен начин. Секулич излезе сам срещу Хоркаш, вратарят успя да спаси удара на нападателя. Топката попадна в Красиан Колев, който след това стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Локомотив.

Осем минути по-късно Локомотив Пловдив можеше да изравни резултата. Джовани надигра по повече от категоричен начин Николай Минков по десния фланг, преодоля го, след което навлезе в наказателното поле на Ботев и подаде към Христо Иванов, който бе на много добра позиция и стреля, но право в ръцете на Хидайет Ханкич.

Хидайет Ханкич направи ново спасяване в 36-ата минута. Димитър Илиев подаде към Пиер Зебли, който бе на много добра позиция в наказателното поле на Ботев и стреля, но Ханкич плонжира и спаси.

Минута по-късно Ханкич се наложи отново да се намесва решаващо. Ангел Лясков отправи удар от сериозно разстояние, Матеус Да Силва отклони топката, но Ханкич действа решително и спаси.

Бабакар Дион направи сериозен пробив в 41-ата минута, след което стреля от около 20 метра, но Хидайет Ханкич се намеси и спаси.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част Джовани стреля, но право в ръцете на Хидайет Ханкич.https://b48e98ce44ff6941ff53e480988df83b.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Ботев Пловдив направи много голям пропуск в 53-ата минута. Мартин Паскалев допусна огромна грешка, след като загуби топката от Янис Карабельов, който след това изскочи сам срещу Динко Хоркаш, но вратарят направи страхотно спасяване.

Две минути по-късно Красиан Колев отправи удар от дистанция, но Хоркаш плонжира и спаси.

В 61-ата минута Христо Иванов комбинира с Алфа Конте, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Хидайет Ханкич в аут.

Реда Рабей стреля в 66-ата минута, но право в ръцете на Динко Хоркаш.

Пред Христо Иванов се откри добра възможност в наказателното поле на Ботев Пловдив в 68-ата минута, но ударът му бе слаб и Ханкич спаси без проблеми.

Локомотив Пловдив изравни резултата – 1:1 в 77-ата минута. Алфа Конте подаде към Пиер Зебли, който получи пространство и с много мощен удар от около 20 метра вкара топката във вратата на Хидайет Ханкич, който не се намеси по най-убедителния начин.

Десет минути по-късно Мартин Секулич можеше да се възползва от грешка на Хорхе Сегура, но хърватинът се забави и това позволи на защитника на Локомотив да се намеси решаващо, а топката попадна в ръцете на Динко Хоркаш.

В петата минута на добавеното време на мача Уме Емануел пропусна да донесе победата на Ботев Пловдив. Той овладя топката, финтира Пиер Зебли, след което стреля между краката на Ангел Лясков, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Динко Хоркаш.

В следващия кръг Ботев Пловдив е домакин на Левски, а Локомотив Пловдив гостува на Локомотив София.

Локомотив Пловдив – Ботев Пловдив 1:1

0:1 Мартин Секулич 14′(дузпа)

1:1 Пиер Зебли 77′