ЦСКА-София тръгна с грешна стъпка в елита

ЦСКА тръгна с грешна стъпка в първия си мач за сезона от efbet Лига, завършвайки 0:0 при гостуването си на Хебър на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Дебют за „армейците“ направиха новите звезди в атаката Матиас Фаетон и Майъл Естрада, които се появиха на терена през втората част, както и Сайни Санянг, който започна като титуляр.

В следващия кръг ЦСКА посреща Крумовград на стадион „Българска армия“ на 21 юли, петък от 21:00ч., докато Хебър гостува на Черно море на „Тича“ на 23 юли, неделя от 18:45ч.

В петата минута Жираир Шагоян намери Тобиас Хайнц, който стреля с десния крак към далечния ъгъл, но в аут.

Оборотите паднаха в следващия четвърт час и нито един от двата тима не успя да застраши простивниковата врата.

В 22-рата минута ЦСКА стигна до първото много чисто голово положение в срещата. Сайни Санянг проби добре отляво, пусна към Хайнц, който стреля от движение по земя, но бе блокиран от Жоао Сеско.

ЦСКА затегна обръча пред вратата на Хебър и в 26-ата минута Асен Дончев проби добре отдясно, центрира балонно към Марк-Емилио Папазов, който нанесе удар с глава, но Петър Дебърлиев отказа бившия си съотборник с блестяща изява с дясната ръка.

В 41-вата минута Амос Юга нанесе удар от дистанция, но покрай вратата на Дебърлиев.

С това се изчерпаха и интересните положения за първата част.

В началото на второто полувреме в игра се появи Матиас Фаетон, който направи дебют с екипа на ЦСКА.

В 55-ата минута на срещата Марселино Кареасо изведе Марк-Емилио Папазов отляво в наказателното поле, българинът стреля към далечния ляв ъгъл, но не уцели вратата на Дебърлиев.

Четири минути след това дебютантът Фаетон напредна добре през средата и нанесе мощен удар към горния ляв ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута официален дебют за ЦСКА записа и Майъл Естрада, заменяйки Марк-Емилио Папазов. Саша Илич направи още две промени в същата минута, вкарвайки Мено Кох и Станислав Шопов на местата на Християн Петров и Джонатан Линдсет.

Десет минути след това Майкъл Естрада гърдира добре топката, намери Фаетон, който нанесе удар, който бе спасен от вездесъщия Петър Дебърлиев.

Хебър – ЦСКА 0:0