Новият сезон в елита започна с обрат на Берое над Пирин в Благоевград

Берое спечели първия мач за сезон 2023/2024 г. в efbet Лига, стигайки до обрат от 0:1 до 2:1 като гост на Пирин. В герой за заралии се превърна Вини Трибуле, който вкара и двете попадения на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

„Орлетата“ поведоха в резултата в 22-ата минута, когато Дмитро Семенив чукна топката към Даниил Кондраков при пряк свободен удар и десетката се разписа с плътен удар по земята. Вини Трибуле изравни резултата, след като в 3-ата минута на добавеното време на първата част засече с глава центриране на Симеон Мечев. Отново Трибуле бе точен за Берое в 50-ата минута, когато получи пас от Майк Севайос и от чиста позиция засече топката в мрежата на Пирин.

Първият точен удар за новия сезон дойде в 3-ата минута от мача, когато Александър Бучков проби отдясно и шутира, но Родриго Ачинели спаси безпроблемно. Натискът на Пирин продължи в следващите 4-5 минути, като Берое не успяваше да взаимодейства добре в предни позиции.

По-добрата игра на домакините бе ознаменувана с гол в 22-ата минута. Тогава Пирин получи пряк свооден удар пред наказателното поле на Берое. Зад топката застанаха украинците Дмитро Семенив и Даниил Кондраков, които отиграха заучено ситуацията. Семенив чукна топката леко всясно, като Кондраков стреля силно с десния крак и я прати в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Ачинели. По този начин украинецът вкара първия гол в efbet Лига за сезон 2023/2024 г.

Пет минути след това Максим Ковальов се намеси чудесно, след като Вини Трибуле се измъкна от двама заитници и стреля силно по диагонала.

В 37-ата минута Трибуле бе изведен на добра позиция вляво от вратата, но Ковальов излезе и пресече подаването, докато нападателят опита да си спечели нарушение, но неуспешно.

Последваха силни минути за Пирин, като в 43-ата минута Борис Тютюков проби в половината на Берое и подаде на Медвед, чийто удар обаче бе неточен.

Точно след изтичането на двете минути добавено време Берое изпълни ъглов удар вляво от вратата на Ковальов. Симеон Мечев центрира меко в наказателното поле, където Вини Трибуле засече топката с глава и я прати в мрежата.

Второто полувреме започна ударно за Берое, който стигна до пълен обрат в 50-ата минута. Майк Севайос бе изведен в коридор вдясно от вратата на Пирин. Той пусна пас към Вини Трибуле на далената греда, който не се поколеба и прати топката в мрежата, вкарвайки втория си гол в мача.

След това попадение домакините се хвърлиха в атака, за да потърсят изравнителното попадение, като в 60-ата минута удар на Иван Тасев бе блокиран от защитник на Берое.

Вместо това, топката отново се озова в мрежата на Ковальов, но голът на Трибуле в 71-ата минута не бе зачетен заради засада.

Трибуле можеше да оформи хеттрика си в 82-ата инута, когато след грешка в отбраната на Пирин, топката стигна до Тонислав Йорданов. Той се завъртя и шутира, Ковальов спаси, но топката стигна до Трибуле. Той направи по-трудното и стреля в тъч.

Две минути преди края на редовното време Ачинели спаси удар на Кондраков, а след това защитата пред него предотврати опит за добавка от страна на играч на домакините.

В следващите минути имаше атаки и към двете врати.

Пирин – Берое 1:2

1:0 Даниил Кондраков (22′), 1:1 Вини Трибуле (45′ + 3′), 1:2 Вини Трибуле (50′)