Каква сензация! Новакът Крумовград посрами шампиона Лудогорец

Крумовград започна с победа първото си историческо участие в елита на България. Новакът в efbet Лига се наложи над актуалния шампион Лудогорец с 3:1 на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“.

Капитанът на Крумовград Божидар Кацаров даде аванс на своя тим в 6-ата минута. Александър Колев удвои аванса на домакините в 17-ата минута. До края на полувремето Доминик Янков върна едно попадение за Лудогорец, а Мартин Сораков оформи крайното 3:1 в 68-ата минута.

Разградчани си припомниха старите кошмари срещу новаците в елита на България. Лудогорец, като действащ шампион и като гост, отстъпи с 0:1 от новака Любимец през сезон 2012/13. Година по-късно направи същото и срещу Хасково, когато загуби също с 0:1 на градския стадион в града на Богородица.

Лудогорец започна по-активно в началните минути на двубоя. Във втората минута Иван Йорданов изведе Доминик Янков зад гърба на отбраната на Крумовград. Офанзивният футболист на Лудогорец шутира от близко разстояние, но Янко Георгиев успя да скъси ъгъла и да отрази.

Серкан Юсеин центрира от корнер към втора греда в 6-ата минута, а там капитанът на домакините Божидар Кацаров техническо прати топката в долния десен ъгъл, с което вкара историческия първи гол за Крумовград в елита на България.

Матей Шимич изсипа топката в предни позиции, а Александър Колев свали с глава за Серкан Юсеин, който напредна по дясното крило и центрира по земя в 17-ата минута. Колев бе изпуснат от бранител на Лудогорец и засече топката за втори път във вратата, пазена от Симон Слуга.

Якуб Пьотровски комбинира с Пипа в 19-ата минута, а крайният бранител на Лудогорец си поведе топката и шутира от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев отново отрази по впечатляващ начин.

Димитър Тонев напредна по лявото крило, след което финтира капитана на Лудогорец Георги Терзиев и навлезе в наказателното поле. Футлболистът на Крумовград шутира в 34-ата минута, но топката прелетя над напречната греда.

Спас Делеви комбинира с Доминик Янков, който се пребори с Клайдер Машедо и шутира от границата на наказателното поле. Ударът на футболиста на Лудогорец бе пласиран по перфектен начин в десния ъгъл на вратата и Янко Георгиев не успя да се намеси в 40-ата минута.

Лудогорец започна по-активно в първите минути на второто полувреме. Кирил Десподов напредна по дясното крило в 49-ата минута, след което центрира меко на втора греда, където Марсел Хайстер влетя от втора позиция и шутира, но не намери очертанията на вратата.

Спас Делев комбинира с Кирил Десподов, който се справи с бранител на Крумовград и отляво шутира по диагонала, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев в 58-ата минута.

Две минути по-късно Якуб Пьотровски свали топката с глава за Кайо Видал, който шутира от близко разстояние. Янко Георгиев показа страхотен рефлекс и успя да избие топката.

Топката бе върната от футболист на Лудогорец към Симон Слуга, който се опита да изчисти, но не успя. Кълбото се удари в гърба на Китан Василев, а Мартин Сораков се оказа най-съобразителен в ситуацията и успя да реализира в 68-ата минута.

Мануел Шоу подаде към Доминик Янков, който шутира в 76-ата минута, но Янко Георгиев отрази. Спас Делев достигна до топката и подаде успоредно на голлинията, но там нямаше футболист на Лудогорец, който да засече във вратата.

Десподов центрира от статично положение в 80-ата минута. Топката рикошира и попадна в краката на Спас Делев, който шутира от воле към горния десен ъгъл на вратата на Крумовград. Стражът на домакините обаче продължи да бъде на висота и се справи и с този удар.

Кайо Видал проби в наказателното поле на Крумовград в 89-ата минута и комбинира с Кирил Десподов, който шутира, но Янко Георгиев успя да улови топката.

В първата минута на добавеното време Видал изведе Спас Делев на чиста позиция с подаване по въздух. Футболистът на гостите шутира, а Георгиев отрази. Последва добавка от страна на Десподов, но вратарят на Крумовград отново изби топката.

Бисер Бонев поде контраатака за Крумовград във втората минута от добавеното време и изведе Мартин Сораков сам срещу Симон Слуга. Нападателят на домакините не успя да пласира добре удара си, а вратарят на Лудогорец отрази.

Крумовград – Лудогорец 3:1

1:0 Божидар Кацаров 6′

2:0 Александър Колев 17′

2:1 Доминик Янков 40′

3:1 Мартин Сораков 68′