Драма! ЦСКА-София се „самоуби“ в битката за титлата

Иван Турицов изпусна дузпа в 102-рата минута, а ЦСКА-София направи непростима грешка в битката за титлата, завършвайки 1:1 при домакинството на ЦСКА 1948 на стадион „Българска армия“ от 34-ия кръг на efbet Лига. По този начин инициативата отново е в ръцете на Лудогорец в борбата за титлата.

ЦСКА създаде много сериозна опасност пред вратата на Генадий Ганев в 17-ата минута, когато Маурисио Гарсез подаде акробатично към Тобиас Хайнц в наказателното поле на гостите. Норвежецът получи много голямо пространство и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Ганев.

ЦСКА направи нов много голям пропуск в 37-ата минута, когато Иван Турицов подаде на Джонатан Линдсет, който бе на отлична позиция в наказателното поле на гостите, но ударът му бе изключително неточен в аут.

ЦСКА поведе с 1:0 в 40-ата минута. След изпълнение на тъч Тибо Вион изпрати топката в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Симеон Петров се извиси над всички и изчисти топката, но право в краката на Енес Махмутович, който стреля от дъгата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Генадий Ганев.

Иван Турицов центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 44-ата минута. Маурисио Гарсез се измъкна от опеката на Ангел Грънчов и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Генадий Ганев.

ЦСКА 1948 изравни резултата в 45-ата минута. Педриньо финтира Енес Махмутович, след което отправи диагонален удар от около 23 метра, Густаво Бусато не се намеси никак убедително, а топката влетя във вратата му.

Тобиас Хайнц стреля от пряк свободен удар в 52-ата минута, а топката срещна напречната греда на вратата на Генадий Ганев.

Юрген Матей получи контузия и бе сменен принудително от Мено Кох в 60-ата минута.

В 86-ата минута човек от екипа, който се грижи за носилката бе уцелен с бутилка в гърба. По посока на скамейката на ЦСКА 1948 полетяха множество предмети, тъй като гостите забавиха трите смени, които направиха.

Минута по-късно последва остро центриране в наказателното поле на ЦСКА 1948, Генадий Ганев не бе убедителен и топката премина над него, но Бисмарк Чарлс също остана под топката и не успя да я засече, а тя излезе в аут.

В седмата минута на добавеното време на мача Амос Юга изпрати топката към Дюкенс Назон свали топката с глава към Тобиас Хайнц, който стреля, но топката бе блокирана от тялото на Парвиз Умарбаев. При играта на Назон с глава топката срещна ръката на Ангел Грънчов. Първоначално съдията Радослав Гидженов не свири дузпа, но след намесата на ВАР решението бе коригирано и реферът посочи бялата точка – дузпа за ЦСКА.

Иван Турицов пропусна дузпа в 102-рата минута на мача, пращайки топката встрани от десния страничен стълб на вратата на Генадий Ганев.

През второто полувреме така и не се стигна до нито един точен удар в очертанията на вратата на нито един от двата отбора.

След това равенство ЦСКА е лидер с 81 точки, докато ЦСКА 1948 е трети в класирането с 63 точки.

В последния кръг ЦСКА гостува на Левски, а ЦСКА 1948 е домакин на Локомотив Пловдив.