Лудогорец се върна на върха след обрат над Левски

Лудогорец и Левски изиграха страхотен мач в Разград от четвъртия плейофен кръг в първата шестица. „Орлите“ стигнаха до успех с 3:2, след като обърна „сините“, които преди това на свой ред бяха стигнали до обрат.

Голямата звезда на домакините Кирил Десподов се отчете с гол и две асистенции, с които подпечата успеха за своя тим.

„Орлите“ поведоха в 23-ата минута, когато Кирил Десподов реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Келиан ван дер Каап. Десет минути след това Илиян Стефанов изравни след прекрасна асистенция на Патрик-Габриел Галчев.

„Сините“ обърнаха с гол на Филип Кръстев час игра след началото. Шест минути по-късно Лудогорец изравни, след като Десподов центрира от корнер за Якуб Пьотровски, а той прати топката във вратата на Левски. Игор Тиаго вкара с глава за 3:2 в 72-рата минута след нова асистенция на Десподов.

С успеха Лудогорец си върна първото място във временното класиране и кръг преди края има 82 точки, една повече от ЦСКА. Левски почти сигурно загуби битката за третото място, след като остана с 61 точки, на две зад ЦСКА 1948, който дори с точка срещу Локомотив Пловдив ще си гарантира бронзовите медали, а „сините“ отиват на бараж за Лигата на конференциите срещу Арда или Славия.

Началото на двубоя бе нервно, като интересните голови ситуации липсваха. Лудогорец имаше териториално преимущество. В 13-ата минута Клод Гонзалвеш нанесе силен удар от дистанция, който профуча всядно от вратата на Пламен Андреев.

В 22-ата минута при центриране от свободен удар Келиан ван дер Каап разпери ръката си и тя срещна топката. Логично, това доведе до дузпа за Лудогорец. Зад топката застаа Кирил Десдподов, който бе точен, макар Андреев да улови ъгъла му – 1:0.

В 33-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира превъзходно на крака на Илиян Стефанов, който бе забравен в наказателното поле, отигра с едно докосване и прати топката в мрежата на Лудогорец за 1:1.

Осем минути след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на Лудогорец след лошо излизане на Серджио Падт, Филип Кръстев стреля от движение от границата на наказателното поле, но в аут.

Филип Кръстев проби отлично през центъра в последната минута от редовното време и бе фаулиран от Нонато. Самият Кръстев изпълни свободния удар в горния десен ъгъл, а Серджио Падт успя да избие в корнер.

Това бе и последната ситуация за първата част, в която Левски надигра Лудогорец.

В 51-ата минута Кирил Десподов стреля с глава, но право в ръцете на Пламен Андреев.

Шест минути по-късно Джавад Ел Джемили направи страхотен пробив отляво, размина Георги Терзиев и стреля в близкия десен ъгъл, но бе спрян от страничния стълб.

В 59-ата минута Паатрик-Габриел Галчев стреля от дистанция, но слабо и право в ръцете на Падт.

Един час игра след началото Левски стигна до пълен обрат! Филип Кръстев на слалом премина през отбраната на Лудогорец, нанесе удар, който рикошира в Игор Пласун и остави безпомощен Серджио Падт – 1:2!

Пет минути по-късно Спас Делев центрира добре отдясно, Матиас Тисера стреля с глава, а Пламен Андреев изби в корнер. При последвалото изпълнение Кирил Десподов центрира към Якуб Пьотровски, а той с глава вкара в мрежата на Пламен Андреев за 2:2.

В 72-рата минута „орлите“ на свой ред стигнаха до обрат в мача. Кирил Десподов преодоля Дейвид Михалев центрира към Игор Тиаго, който скочи най-високо в наказателното поле и с глава се разписа за 3:2.

Филип Кръстев напусна терена принудително в 80-ата минута, а на негово място влезе Андриан Краев. Асен Митков също се контузи в 84-ата минута и бе заменен и в игра се появи Роналдо.

Андриан Краев стреля мощно от наказателното поле в 87-ата минута, Падт спаси, но изпита проблем в левия крак, но не бе сериозен и остана на терена.

Доминик Янков нанесе далечен удар в добавеното време, но прати топката в аут.