Голяма изненада! Хебър нокаутира Берое като гост

Хебър постигна втори пореден успех като гост, надвивайки Берое с 2:0 в Стара Загора.

Тимът на Любо Пенев взе важни три точки под Аязмото с попадения на Стефан Цонков и Георги Търтов. Така пазарджиклии изпревариха Септември и вече са на 14-о място в класирането с 23 точки. Берое остава 12-и с 27 точки.

След победата на Хебър станаха ясни местата на всички отбори от 11-о до 16-о място в плейофите.

В първия кръг след разделението Хебър ще гостува на Пирин, а Берое ще посрещне Септември.

В последните минути преди началото на мача Венсан Марсел е получил неразположение и бе заменен в стартовия състав от Стоян Стоичков.

В началните минути на срещата опасните ситуации липсваха. След 20 минути игра Хебър стигна до два последователни корнера, които не доведоха до нищо опасно.

Четири минути след това обаче след центриране от корнер, излизане на Караджов, игра с глава на няколко играчи, топката стигна до Стефан Цонков, който също с глава прати топката във вратата на заралии.

В 31-ата минута Спас Георгиев центрира в наказателното поле, но там Тонислав Йорданов се размина с топката. Седем минути след това Тонислав Йорданов получи от Серкан Юсеин, овладя, нагласи си топката и стреля, но Дебърлиев се хвърли и изби.

В 56-ата минута Георги Търтов стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Караджов.

Десет минути след това Анте Живкович прати топката във вратата на Караджов, но попадението не бе зачетено, тъй като преди него топката бе напуснала очертанията на терена.

В 70-ата минута Дебърлиев отрази изстрел от границата на наказателното поле на Васил Василев.

В 72-ата минута гостите увеличиха аванса си. Анте Живкович прати топката в страничния стълб, но при добавката Георги Търтов бе точен за 0:2.