Хебър шокира Локо (София) като гост и мечтае за спасението

Хебър постигна пета победа от началото на сезона, след като смаза с 4:1 като гост Локомотив София в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. По този начин Хебър събра 20 точки, но остава на 15-ото място във временното класиране, докато Локо София остава с 37 точки на 9-ата позиция.

Антонио Вутов даде аванс на домакините в 16-ата минута, когато се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Октай Хамдиев срещу Матеус Дуарте.

В четвъртата минута от добавеното време на първото полувреме Стефан Цонков засече с глава центриране на Алехандро Серано от корнер и изравни резултата.

В 66-ата минута Георги Търтов показа борбеност и притисна вратаря на Локомотив София, който спаси негов удар, но след това топката рикошира в Марио Петков, който я прати в своята врата. Две минути преди края на редовното време Георги Търтов вкара при добавка, след като преди това Валпорт уцели гредата.

Крайният резултат в мача бе оформен от Анте Живкович, който вкара на празна врата в 95-ата минута след подаване на Лорен Мазурин.