Безобразен Левски би Берое с гол в 95-ата минута

Левски се измъчи максимално и победи изключително трудно Берое с 1:0 в мач мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Влезлият като резерва Асен Чандъров (90+5) се превърна в герой за „сините“ с гол в добавеното време.

Още в 6-ата минута Уелтън падна пред наказателното поле на гостите след съприкосновение с Педро Енрике, но съдията Владимир Вълков остана безмълвен. Минута по-късно Уелтън се измъкна по левия фланг, навлезе в наказателното поле и от аутлинията центрира меко на далечната греда, но ударът на Роналдо покрай вратата на Иван Караджов.

В 13-тата минута домакините бяха много близо до гола, след като Филип Кръстев изпълни корнер и качи топката на главата на Цунами, чийто удар с глава мина на сантиметри над напречната греда. Три минути по-късно Левски получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле, а Иван Караджов боксира, за да предотврати опасност.

След половин час игра „сините“ имаха две претенции за дузпа, но Владимир Вълков прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар. При първата ситуация след центриране отдясно Роналдо падна на тревата след съприкосновение с Клайдер Машадо, а при втората Рикардиньо опита задна ножица и от малка дистанция топката сякаш срещна ръката на Уерди Мара, но тя не беше разперена.

В 44-тата минута Левски получи пряк свободен удар фронтално срещу вратата, а Филип Кръстев шутира в стената.

Пет минути след почивката Филип Кръстев тръгна на индивидуален пробив през центъра. Халфът на Левски влезе в наказателното поле и се строполи на тревата. Той поиска дузпа, но Вълков отново прецени, че няма нищо нередно.

В 52-рата минута Вини Трибуле се озова на чиста стрелкова позиция, но много добре беше застанал Келиан ван дер Каап, който блокира и спаси почти сигурен гол, защото последната преграда беше вратаря Пламен Андреев.

Секунди по-късно Зария Ламбулич и Сана Гомес се сблъскаха при успешния си опит да спрат Роналдо. Първият получи жълт картон, а Гомес пострада и беше изнесен на носилка. Филип Кръстев изпълни прекия свободен удар. Той завъртя топката чудесно в наказателното поле. Ван дер Каап засече и от близко разстояние вкара, но попадението не беше зачетено заради безспорна засада.

Час игра след началото Ван дер Каап сбърка. Спас Георгиев се откъсваше сам срещу Андреев, но беше застигнат от нидерландеца. До опасност за вратата на „сините“ не се стигна.

В 67-ата минута Берое извади късмет. Уелтън се впусна в предни позиции. Пред бразилеца се откри свободно пространство за удар. Той отправи такъв от средна дистанция. Топката премина много близо покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Иван Караджов.

В 69-ата минута Левски организира страхотна атака. Роналдо получи на левия фланг. Бързото бразилско крило нахлу в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас. Рикардиньо беше на чудесна позиция, но в последния момент беше изпреварен от защитник, който изчисти в ъглов удар.

Едва три минути по-късно дойде първият точен удар от началото на мача. Отправи го Уелтън. Фланговият играч стреля в близкия ъгъл на Иван Караджов. Вратарят внимаваше и се намеси без особени затруднения.

Малко след това Берое тръгна на контраатака. Вини Трибуле получи отляво, освободи си пространство за удар и стреля от дъгата на наказателното поле, но покрай левия страничен стълб.

В 84-тата минута Пламен Андреев направи първото си спасяване, което беше от ключово значение. Старозагорци организираха бърза атака. Серкан Юсеин беше намерен с центриране на далечната греда. Халфът засече и насочи топката в центъра на вратата по земя. Капитанът на „сините“ се беше позиционирал перфектно и спаси.

В ответната атака столичани разиграха добре. Андриан Краев стреля от дистанция, но покрай вратата. Топката закачи външната страна на мрежата. В 90-ата минута Марин Петков беше фаулиран на метър пред наказателното поле. Докато Патрик-Габриел Галчев се готвеше да изпълни прекия свободен удар, фен нахлу на терена и отиде да прегърне Пламен Андреев. Няколко други привърженици го подгониха. С помощта на стюардите нахлулият фен беше изведен от стадиона. Ударът на Патрик Габриел-Галчев срещна стената.