Лудогорец със знаменит обрат в дебюта на Петев

Лудогорец победи с 3:2 у дома Черно море след обрат при завръщането на Ивайло Петев. Треньорът направи официален дебют и стартира с победа, която не дойде никак лесно.

На два пъти гостите от Варна повеждаха след голове на Исмаил Иса, но хеттрик на Кирил Десподов подсигури трите точки за домакините.

След края на първото полувреме „моряците“ имаха аванс от 2:1. Иса вкара в 8-ата и 35-ата минути, докато Десподов реализира в 20-ата.

Преломният момент в мача дойде четвърт час преди края на редовното време. Васил Панайотов фаулира Спас Делев в наказателното поле. Съдията Георги Гинчев отсъди дузпа, а капитанът на варненци беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон. Десподов вкара от бялата точка, а в добавеното време реализира и от пряк свободен удар за крайното 3:2.

След успеха „орлите“ са с актив от 53 точки, на 1 зад ЦСКА преди мача на „армейците“ с ЦСКА 1948 в Бистрица.

Още в 8-ата минута гостите притиснаха Лудогорец до стената, повеждайки в резултата. „Моряците“ организираха много стойностна атака през центъра. Всичко започна от Виктор Попов. Топката мина през Мазир Сула и Алекс Фернандес. Така стигна до Исмаил Иса. Централният нападател отигра безупречно и вкара в долния десен ъгъл на вратата.

Две минути по-късно Черно море можеше да удвои преднината си. Алекс Фернандес стреля опасно от дистанция, но над вратата.

В 12-ата минута късметът покри разградчани. Неделев отправи страховит шут от границата на наказателното поле. Иван Дюлгеров беше преодолян, но топката разтресе напречната греда.

Четвърт час след началото Кирил Десподов овладя в наказателното поле и опита удар в далечни ъгъл – много лошо изпълнение и аут. Крилото имаше възможност да потърси подаване, но реши да завършва сам.

Динамиката на мача продължаваше да е висока. В 18-ата минута Недялков комбинира с Доминик Янков. Последва тежък удар от въздуха на младока. Друг младок, но от Черно море – Росен Стефанов го блокира. Топката го удари в областта на главата.

Определено домакините установиха натиск и успяха да възстановят равенството в 20-ата минута. Игор Тиаго много елегантно продължи топката към Десподов, който навлезе на скорост в наказателното поле и с кинжален диагонален изстрел по земя не даде никакви шансове на Дюлгеров – 1:1.

В 32-рата минута Лудогорец имаше страхотен шанс за пълен обрат. Пипа беше изведен по десния фланг и центрира по земя. Янков засече, но покрай вратата. Виктор Попов беше застанал добре и попречи максимално на атакуващия футболист на „орлетата“.

Шампионите като че ли се поунесоха в атака. В 35-ата минута Черно море ги наказа с бърза контраатака. Алекс Фернандес получи на скорост и пак комбинира с Исмаил Иса. Таранът с едно докосване отигра и за малко да скъса мрежата.

До почивката опитите на Лудогорец отново да изравнят не доведоха до нищи интересно пред вратата на Дюлгеров.

В 50-ата минута Кирил Десподов получи в предни позиции и стреля. Получи се рикошет, който омекоти удара и Дюлгеров улови.

Секунди по-късно „орлите“ имаха чудесна възможност. Пипа центрира в наказателното поле. Доминик Янков се измъкна от защитниците на гостите и стреля. Росен Стефанов блокира с тяло.

В 57-ата минута Черно море имаше шанс за трети гол. Мазир Сула отправи удар по диагонала покрай целта.

Пет минути по-късно Десподов центрира към Игор Тиаго. Неговият удар с глава беше много далеч от вратата на Дюлгеров.

Около четвърт час преди изтичането на редовното време Черно море получи тежък удар. Капитанът Васил Панайотов закъсня и препъна Спас Делев. Главният съдия Георги Гинчев отсъди дузпа, а халфът получи втори жълт, респективно червен картон. Така „моряците“ трябваше да доиграят мача с човек по-малко. Кирил Десподов изпълни 11-метровия наказателен удар и преодоля Дюлгеров за 2:2.

Макар и с човек по-малко Черно море добре се бранеше и не даваше много шансове на своя опонент. В 82-рата минута Десподов намери в наказателното поле Русо. Последва удар с глава, който не намери целта.

Минути по-късно при едно центриране Живко Атанасов и Дюлгеров си сблъскаха главите много неприятно. Стражът пострада повече и се наложи принудителна смяна. На негово място влезе Георги Георгиев.

В добавеното време на срещата Лудогорец се възползва от статично положение и достигна до пълен обрат в резултата. Раи Насименто беше фаулиран в близост до наказателното поле. Въпреки малкия ъгъл, Десподов изненада резервния вратар Георги Георгиев с удар в долния десен ъгъл. Топката влетя в мрежата и домакините направиха решаващата крачка към трите точки.

В оставащите минути, с 10 души, Черно море нямаше никакъв шанс дори да застраши вратата на Падт. Резултатът остана непроменен и разградчани се поздравиха с крайния успех. В следващия кръг Лудогорец гостува на Хебър в Пазарджик, докато Черно море посреща Септември София.