ЦСКА-София надви ЦСКА 1948 в дербито на кръга

ЦСКА-София постигна победа над ЦСКА 1948 с 1:0 на стадиона в Бистрица, в среща от 23-ия кръг на efbet лига.

Между двата тима се получи интересен за гледане двубой в който и двата тима показаха хубави неща, макар че опасностите бяха малко на брой.

След успеха си отборът на Саша Илич задържа аванса си на върха пред Лудогорец и е лидер с актив от 57 точки в класирането.

ЦСКА 1948 пък е трети с 45 точки.

Срещата започна страхотно за домакините и още в 3-ата минута Бастунов излезе сам срещу Бусато, но стреля в тялото на вратаря.

До почивката не се стигна до никакви интересни положения пред двете врати.

В 66-ата минута Тобиас Хайнц откри за гостите, след като се освободи от Ангел Лясков и с много хубав удар около границата на наказателното поле по земя успя да реализира.

В 72-ата минута Евгений Сердюк реализира изравнителен гол, който бе отменен след намесата на VAR заради игра с ръка на нападателя.