Без категория

Жесток резил за Лудогорец! Загуби у дома от Пирин

Пирин Благоевград се наложи над Лудогорец с 1:0 на „Хювефарма Арена“ в мач от 22-ия кръг в efbet Лига. Единственото попадение бе реализирано от Преслав Йорданов от дузпа в първата минута на добавеното време на първото полувреме.

Новото попълнение на Лудогорец Тодор Неделев направи официалния си дебют за тима, а Антон Недялков получи контузия по време на загрявката и не започна срещата, въпреки че бе обявен в стартовия състав на Анте Шимунджа.

След този успех Пирин се изкачва до 14-а позиция в efbet Лига с актив от 16 точки. Лудогорец пък остава на второ място с актив от 50 пункта. „Орлите“ продължават да изостават с 4 точки от ЦСКА.

Двубоят започна с натиск на Лудогорец. Тодор Неделев изведе Кирил Десподов по дясното крило в 6-ата минута, последва центриране в наказателното поле, където Раи Насименто отправи удар, който обаче бе твърде неточен.

Пипа проби отдясно в наказателното поле на Пирин и подаде остро успоредно на голлинията в 8-ата минута. Максим Ковальов обаче се намеси.

Десподов напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле на Пирин в 16-ата минута. Игор Тиаго засече с глава, но топката прелетя покрай левия страничен стълб.

Пипа опита центриране в 19-ата минута, но топката бе насочена към вратата на Пирин. Ковальов внимаваше и успя да се справи със ситуацията, избивайки топката.

Чебрайло Макрецкис бе изведен зад гърба на отбраната на Лудогорец в 30-ата минута. Той надбяга Франко Русо и излезе очи в очи срещу Серджио Падт, който умило скъси ъгала и отрази удара на футболиста на Пирин.

Тодор Неделев намери Раи Насименто в наказателното поле на Пирин в 35-ата минута. Бразилецът се обърна и шутира с левия си крак в обратния ъгъл, но Ковальов отрази.

Раян Сенхаджи изведе с дълго подаване Даниил Кондраков, който бе спънат в наказателното поле на Лудогорец в 41-ата минута. След дълго преразглеждане на ситуацията с VAR Ивелин Занев отсъди 11-метров наказателен удар. Преслав Йорданов се нае с изпълнението на дузпа и реализира, пращайки топката в средата на вратата в първата минута на добавеното време на първото полувреме.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец. Тодор Неделев с справи с Даниил Кондраков ччрез финт, след което стреля от далечна дистанция, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на вратата на Пирин в 64-ата минута.

Неделев отново се озова на стрелкова позиция в 66-ата минута и отправи изстел, който бе блокиран. Кирил Десподов се възползва от рикошета и отправи нов удар, който бе отразен от Максим Ковальов.

Доминик Янков комбинира с Игор Тиаго, който шутира от малък ъгъл в 76-ата минута, но Ковальов се намеси. Янков се възползва от рикошета и шутира, но топката прелетя над напречната греда.

Неделев се оказа на стрелкова позиция в 84-ата минута на двубой. В наказателното поле на Пирин той отправи удар с десния крак, който обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Игор Тиаго бе изведен сам срещу Ковальов, който с плонж с глава изчисти топката, след което остана да лежи на земята. Главният рефер Ивелин Занев спря играта в 85-ата минута, след което последва напрежение между футболистите на двата отбора. Съдията обаче овладя положението, а Максим Ковальов остана в игра.

В трета минута на добавеното време Якуб Пиотровски шутира от далечна дистанции, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Пирин.

В деветата минута на добавеното време Марсел Бибишков се озова сам срещу Падт, но ударът му не бе прецизен и не успя да удввои аванса за гостите.