Край на мъката! Левски би Хебър в Пазаржик и се върна към победите

Левски сложи край на серията си от 11 поредни двубоя без успех в първенството и победиха Хебър с 2:0 като гост в Пазарджик в среща от 22-ия кръг на efbet Лига. За последно „сините“ взеха трите точки на 8 октомври 2022, когато на „Георги Аспарухов“ бе победен Ботев Пловдив.

„Сините“ излязоха напред в резултата след 18 минути игра, когато Рикардиньо откри головата си сметка с екипа на столичани, пращайки добре пласиран удар в долния десен ъгъл на вратата на Петър Дебърлиев. В 74-ата минута на празна врата бразилският нападател удвои аванса на столичани.

По този начин Левски остава на седмото място с актив от 35 точки, но вече гледа смело към четвъртата позиция, където е Локомотив Пловдив с три пункта повече. Хебър остава 14-и с 16 точки. В следващия кръг футболистите на Станимир Стоилов посрещат Ботев Враца, а момчетата на Владимир Манчев имат визита на Пирин в Благоевград.

Срещата започна с ранен жълт картон. Роберт Мазан влезе в краката на Ноа Сонко Сундберг и незабавно бе санкциониран от Георги Гинчев след едва 6 минути игра.

Минута по-късно Левски имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Георги Търтов след изстрел на Илиян Стефанов, но 11-метров наказателен удар не последва.

Нервите продължиха да властват в началните минути и старши треньорът на домакините Владимир Манчев също бе санкциониран за претенции към главния съдия.

Левски натисна и организира няколко добри атаки в следващите минути, а логичното се случи в 18-ата минута. Филип Кръстев изведе Рикардиньо, който бе изпуснат от Камен Хаджиев и с хубав удар по земя в далечния десен ъгъл се разписа за 1:0 в полза на „сините“.

Бразилският нападател имаше възможност да удои аванса на своя тим само две минути по-късно, когато получи центриране отдясно от Андриан Краев и с глава насочи топката към вратата на Хебър, но Петър Дебърлиев се намеси безпроблемно.

В 26-ата минута отново Рикардиньо бе близо до гол, след като получи подаване от сънародника си Уелтон отляво, но ударът на нападателя бе блокиран.

Левски продължи да е опасен чрез бразилското трио в предни позиции, като в 29-ата минута Уелтон отправи много красив удар в далечния ъгъл на Дебърлиев, но стражът на домакините успя да избие.

В 43-ата минута Уелтон проби изключително опасно отляво, навлезе в наказателното поле и шутира мощно в близкия ъгъл на вратата, пазена от Дебърлиев, но стражът на Хебър се намеси и изби в корнер.

Левски имаше златен шанс да удвои аванса си в 56-ата минута. След изпълнение на ъглов удар Ноа Сонко Сундберг се озова на брилянтна позиция на по-малко от 5 метра от вратата на Дебърлиев, но вратарят се хвърли самоотвержено и изби в нов корнер, от който не последва нищо интересно.

В 61-ата минута Сонко Сундберг проби добре и даде възможност на Жереми Петрис да центрира към Илиян Стефанов, който отправи удар с глава, но твърде слаб и в ръцете на вратаря.

Левски стигна до второ попадение в 74-ата минута, с което на практика си реши всичко в мача. Филип Кръстев центрира от свободен удар, Сонко Сундберг свали с глава, запазвайки топката в очертанията на терена със сетни сили, към Цунами, той стреля в горната греда, а при добавката на празна врата Рикардиньо безпроблемно удвои аванса на „сините“.

Минута по-късно Ноа Сонко Сундберг опита да изненада Петър Дебърлиев с удар зад централната линия, но вратарят на Хебър с много трудности успя да избие в корнер, след което се прекръсти, спокоен, че не допусна от тази ситуация.

В 87-ата минута от трудна позция с гръб към вратата Филип Кръстев намери пространство за удар, но доста слабо и неточно.