Хебър шокира Славия на стадиона в Овча Купел

Хебър Пазарджик постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на Славия на стадион „Александър Шаламанов“ в първи мач от неделната програма от 21-ия кръг на efbet Лига. В столичния квартал „Овча купел“ духаше изключително силен вятър, който затрудни качеството на играта.

В 61-ата минута „зелените“ изненада съперника си и излязоха напред в резултата с гол на Арсенио Валпорт след ъглов удар. Това се оказа и единственото попадение в мача, което донесе трите точки на пазарджиклии.

„Белите“ запазват петото си място във временното класиране с актив от 35 точки. Хебър поема глътка въздух в битката за оцеляване и вече е 14-и с 16 точки. В следващия кръг Славия гостува във Враца на местния Ботев, а Пазарджик се подготвя за празник, защото на гости идва Левски.

Срещата започна с териториален превес на Славия. „Белите“ бяха доста по-активни от своя съперник в началните минути, a в осмата Тони Тасев проби отляво и нанесе коварен удар в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев се намеси и изби в корнер.

Отново Тони Тасев стигна до добра възможност в 24-ата минута. Галин Иванов укроти дълъг пас с гръб към вратата и пусна към фланговия футболист, а той мигновено шутира силно, но над вратата на Хебър.

В 38-ата минута Ахмед Ахмедов получи подаване отдясно на наказателното поле и влезе навътре, след което опита прострелно подаване, а Алехандро Серано застана на пътя на топката, но не бе особено убедителен и почти си отбеляза автогол, но левият страничен стълб го спаси от нелепа ситуация.

С това се изчерпаха и всички интересни ситуации пред двете врати за първата част.

По-малко от 60 секунди след началото на второто полувреме Ахмед Ахмедов парти топката в мрежата на Петър Дебърлиев след великолепно подаване на Тони Тасев. Попадението обаче не бе признато заради засада на Ахмедов при изграждането на атаката.

В 50-ата минута Богомил Божуркин изпълни изключително коварно ъглов удар и насочи топката точно под гредата на вратата на Светослав Вуцов, но младият страж на домакините се справи и изби.

В 61-ата минута Арсенио Валпорт даде аванс на Хебър, възползвайки се от отлично центриране от ъглов удар на Георги Търтов и просто поставяйки тялото си на пътя на топката, я прати в мрежата на Светослав Вуцов, който не се намеси по най-убедителния начин.

В 72-ата минута след центриране на Емил Стоев отдясно Тони Тасев свали с глава към Галин Иванов, а капитанът на Славия не успя да нанесе добър удар и прати топката в аут.

До края на срещата Славия имаше натиск, но той бе хаотичен и без реална опасност за вратата на Петър Дебърлиев.