ЦСКА-София надви Септември с гол на Назон, но потъпка феърплея

ЦСКА-София победи Септември с 1:0 като гост в среща от 21-ия кръг на Efbet лига.

„Червените“ започнаха двубоя с две положения пред вратата на съперника в първите шест минути, а домакините отвърнаха на удара в 10-ата с атрактивно изпълнение на Мартин Петков.

Джонатан Линдсет опита силен удар от дистанция след четвърт час игра, а в следващите десет минути Септември направи два сериозни пропуска, дело на Димитър Костадинов.

Десет минути преди края Амос Юга и Дюкенс Назон комбинираха пред вратата на домакините, но ударът на нападателя не намери целта.

Назон обаче все пак успя да се разпише и в 42-ата минута преодоля вратаря на Септември след бърза атака по дясното крило (1:0).

Голът отбеляза Дюкенс Назон в 42-ата минута, но попадението отвори сериозно темата феърплей.

2 минути преди почивката футболист на Септември владееше топката и вдигна високо лице, като спря да играе и извади топката в тъч. Причина за това действие бе паднал негов съотборник, който обаче бе извън терена.

Юрген Матей направи спринт, взе топката и я хвърли към Дюкенс Назон, извеждайки го сам срещу вратаря. Нападателят успя да преодолее Шейтанов и вкара за 1:0. Последваха протести на домакините, които очакваха „червените“ да им върнат топката, след тъча, но това не се случи.

Според официалните правила на играча голът е чист, но според неписаните футболни правила по-скоро топката трябваше да бъде върната на играчите на Септември.

Последваха бурни претенции от играчите на Септември, но реферът не видя нищо нередно и призна гола.

Втората част стартира с две опасности за ЦСКА-София, като при втората Маурисио Гарсес пропусна да се озове пред опразнената врата на съперника.

След това играта се накъса заради няколко смени в двата тима. ЦСКА-София бе много близо до това да вкара втори гол в 78-ата минута, но от около метър Браян Морено прати топката в гредата.

До края и пред двете врати имаше ситуации за гол, но такъв не падна.

С победата ЦСКА-София дръпна с 4 точки на върха пред втория Лудогорец, който е с мач по-малко докато Септември е на 13-а позиция с 16 точки.

Селекционерът на националния тим на България – Младен Кръстаич и шефът на футболните рефери Виктор Кашай изгледаха мача на живо. На трибуните бяха и бившите национали Димитър Бербатов и Стилиян Петров.