Лудогорец отпадна с дузпи от Андерлехт и е аут от Европа

Лудогорец отпадна от Лигата на конференциите, след като загуби след изпълнение на дузпи от Андерлехт на „Лото Парк“ в Брюксел. Белгийците спечелиха редовните 90 минути с 2:1 и се стигна до продължения, при които не падна нов гол. Така двубоят беше решен след изпълнение на дузпи, където българският шампион не успя да вкара нито една, докато Андерлехт реализира първите три и по този начин разградчани отпаднаха от турнира.

Андерлехт води с 2:1 срещу Лудогорец в мача реванш от плейофа на Лигата на конференциите. Двубоят е на „Лото Парк“ в Бюрксел.

Българският шампион се представи силно в първата среща в Разград и си осигури минимална преднина от 1:0 след гол на Игор Тиаго още в 9-та минута. Победителят в сблъсъка ще се класира за осминафиналите на Лигата на конференциите.

Лудогорец направи много голям пропуск още във 2-ата минута. Кирил Десподов центрира в наказателното поле на Андерлехт, където топката стигна до Бърнард Текпетей, но ганаецът не бе подготвен за топката и не успя да нанесе завършващ удар.

Аслак фон Витри получи контузия и бе сменен принудително в 12-ата минута. На негово място в игра се появи Пипа, който направи своя официален дебют с екипа на Лудогорец.

Андерлехт поведе с 1:0 в 13-ата минута. Франсис Амузу центрира отляво в наказателното поле на Андерлехт, където Ислам Слиминаи бе изпуснат и отправи удар, който обаче не беше точен. Топката след това рикошира в краката на Франко Русо и влетя във вратата на Серджио Падт.

Педро Нареси влезе в конфликтна ситуация с играч на Андерлехт в 16-ата минута, при която двамата си допряха главите. Марио Струйкенс отиде и блъсна Нареси, който падна на терена. Съдията Даниел Зиберт показа по един жълт картон на Нареси и Струйкенс.

Бърнард Текпетей отправи удар от разстояние в 22-ата минута, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Барт Вербруген. След това топката попадна във Франко Русо, който вкара във вратата на Андерлехт, но аржентинецът беше в положение на засада при удара на Текпетей и попадението логично не беше зачетено.

Десетина минути по-късно Серджио Падт се наложи да се намесва решаващо. Текпетей не се намеси добре в наказателното поле на Лудогорец и отклони една топка точно на пътя на Марио Струйкенс, който изскочи сам срещу Серджио Падт, но нидерландският вратар се намеси страхотно и отрази неговия удар, избивайки в тъч.

Серджио Падт се наложи да се намесва решаващо отново в 35-ата минута. Антон Недялков сбърка, от което можеше да се възползва Дрейер, който опита нещо средно между удар и пас към Слимани, но Падт плонжира и спаси, а след това Слимани извърши нарушение срещу Игор Пластун.

Игор Тиаго получи добър пас в 54-ата минута зад гърба на отбраната на Андерлехт. Бразилецът навлезе в наказателното поле на домакините, но завършващият му удар бе много неточен в аут.

Шест минути по-късно Кирил Десподов получи добра възможност в наказателното поле на Андерлехт, но стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Вербруген.

Андерлехт поведе с 2:0 в 68-ата минута. Ислам Слимани с гърди свали топката към Яри Версхеерен, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и вкара топката във вратата на Серджио Падт, който я докосна, но не успя да я отрази.

Лудогорец намали своя пасив в 71-ата минута, когато Кирил Десподов получи много добър пас и успя да се измъкне от Ян Вертонген. След това Десподов центрира остро в наказателното поле на Андерлехт, където Игор Тиаго се измъкна от опеката на Килиан Сардела и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Барт Вербруген.

Нилсон Ангуло центрира в наказателното поле на Лудогорец в 75-ата минута, където на втора греда Марио Струйкенс бе забравен, но стреля слабо с глава и топката попадна в ръцете на Серджио Падт.

Съдията Даниел Зиберт допусна груба грешка в 79-ата минута, когато Ян Вертонген извърши нарушение срещу откъсващия се Кирил Десподов, но германският рефер не видя добре ситуацията и прецени, че защитникът е играл с топката, което не беше така.

Две минути по-късно Серджио Падт направи страхотно спасяване. Дрейер напредна и подаде към Струйкенс в наказателното поле на Лудогорец, а той стреля, но Падт се намеси и изби топката в корнер.

Бенито Раман отправи удар от около 20 метра в 86-ата минута, топката рикошира в крака на Антон Недялков, придоби много опасна треактория и срещна напречната греда на вратата на Серджио Падт.

Няколко секунди по-късно Нилсон Ангуло бе на отлична позиция в наказателното поле на Лудогорец и стреля от малък ъгъл, а Падт спаси.

В петата минута на добавеното време на мача Кристиан Арнстад отправи удар от дистанция, но слаб и право в ръцете на Серджио Падт.

След 2:2 в редовните 90 минути се стигна до продължения на „Лото Парк“.

Още в 22-ата секунда на продълженията Лудогорец направи много сериозен пропуск. Матиас Тисера получи хубав пас зад гърба на отбраната на Андерлехт. Аржентинецът навлезе в наказателното поле на домакините и стреля, но ударът му бе отразен от Барт Вербруген. След това топката попадна на крака на Кирил Десподов, но той не успя да вкара в опразнената врата, а стреля встрани от левия страничен стълб.

В 94-ата минута Доминик Янков пусна много добър пас към Кирил Десподов, пред когото се откри нова много добра възможност, но ударът му не бе точен и топката излезе в аут.

Лудогорец остана с човек по-малко на терена в 96-ата минута, когато Якуб Пьотровски бе изгонен за втори жълт картон. Полякът извърши нарушение срещу Лиор Рафаелов, заради което получи втори жълт картон в двубоя.

В 102-ата минута Педро Нареси се намеси решаващо пред голлинията на вратата на Лудогорец. Пред Лиор Рафаелов се откри чудесна възможност и стреля, но ударът му бе блокиран от Нареси на метър пред голлинията.

Андерлехт организира опасна контраатака в 109-ата минута. Андерс Дрейер стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт.

Яри Версхеерен стреля от разстояние в 113-ата минута, но в обсега на Падт, който се намеси и боксира топката.

Нов гол не падна до края на продълженията и се стигна до изпълнението на дузпи!

Пипа стреля много слабо в десния ъгъл и Вербруген спаси.

Лиор Рафаелов копна топката и я прати във вратата на Падт, Андерлехт поведе с 3:1.

Янков повтори изпълнението на своя съотборник Пипа и Вербруген отново спаси.

Ян Вертонген вкара топката в левия ъгъл, докато Падт се хвърли вдясно и резултатът стана 4:1.

Вербруген отрази и третата дузпа, която бе изпълнена от Педро Нареси.

Яри Версхеерен прати топката в горния десен ъгъл на Падт и по този начин Андерлехт елиминира Лудогорец след 3:0 при изпълнението на дузпите, а общ резултат 5:1 в мача на „Лото Парк“.