Григор започна с изразителна победа в Марсилия

Първата българска ракета Григор Димитров победи безпроблемнно с 2:0 сета Хайс Брауер и се класира за четвъртфиналите на ATP 250 турнира в Марсилия.

Българинът спечели първия сет с 6:3, а във втората част от мача беше още по-убедителен и даде само два гейма на съперника.https://368d2269879243d1e7ecb65599dae3a0.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Двубоят между Гришо и световният №116 в ранглистата на ATP продължи малко повече от един астрономически час.

На четвъртфинал Григор Димитров ще се изправи срещу Александър Бублик, който се справи в два сета с Грегоар Барер.

При евентуален успех срещу Бублик, Григор може да се изправи срещу поставения №1 в схемата Хубер Хуркач. Полякът на четвъртфиналите има за съперник Микаел Имер. Григор и Хуркач играха в Ротердам преди няколко дни и нашият тенисист победи.