ЦСКА – София врътна реми с македонци

ЦСКА – София и ФК Македония Гьорче Петров завършиха наравно 0:0 в контролна среща, която се игра на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек. Преди началото на мача двата отбора излязоха със специални фланелки в призив: „НЕ НА НАСИЛИЕТО“.

Първото полувреме започна с териториално предимство на червените и Жираир Шагоян центрира отляво в противниковото наказателно поле, но вратарят на македонците се справи и улови топката. Постепенно ЦСКА пое още по-сериозно инициативата в срещата, но чистите голови положения липсваха. Точно след изтичането на половин час игра Лазар Туфегджич получи топката на около 7-8 метра от наказателното поле на северномакедонсия тим и стреля фалцирано с десния си крак, но топката мина над вратата на Християн Стевковски. Три минути по-късно дойде и първият точен удар в мача, като Туфегджич центрира отдясно, намирайки Шагоян. Арменецът стреля с глава, но стражът на Македония ГП спаси. До края на първата част нямаше други интересни сигуации и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част червените продължиха да атакуват и да търсят попадение и в 48-ата минута Енес Махмутович се извиси над всички в наказателното поле на Македония ГП, но изстрелът му мина встрани от вратата. Секунди по-късно Браян Морено открадна кълбото в половината на съперника и подаде към Станислав Шопов, чийто удар от движение бе спасен. В 69-ата минута при едно центриране от корнер, в наказателното поле на Македония ГП се стигна до разбъркване. Кълбото стигна до Морено, чийто удар бе спасен от Стефан Тасев, който се бе появил като резерва. Десет минути по-късно Шагоян отправи коварен изстрел от далечно разстояние, но стражът внимаваше и се намеси адекватно. В последната минута Станислав Шопов стреля силно от границата на наказателното поле, но и този път северномакедонският вратар бе на мястото и и улови кълбото. По този начин ЦСКА и Македония Гьорче Петров завършиха наравно 0:0.

Утре, 30 януари (понеделник) армейците излизат за последната си контролна среща на турска земя срещу отбора на Шахтьор Караганда. Двубоят ще се играе на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек и е с начален час 14:00 часа българско време (15:00 часа местно).