Нов шок на Мондиала! Япония обърна и би Германия

Япония хвърли нова голяма бомба на Мондиала в Катар и победи Германия с 2:1 в среща от група Е на турнира.

Азиатците изригнаха в осмата минута с контраатака, при която Даизен Маеда вкара топката във вратата на Мануел Нойер, но попадението бе отменено заради засада. Германците отвърнаха с много опасен удар с глава на Рюдигер след корнер, който прати топката покрай гредата.

Минута по-късно Йозуа Кимих шутира от дъгата на наказателното поле, но японският вратар спаси.

Малко преди изтичането на половин час игра Илкай Гюндоган имаше две добри възможности да стреля към вратата, но първият бе спасен, а другият блокиран от защитник.

Полузащитникът все пак откри резултата в 33-ата минута с гол от дузпа (1:0), отсъдена за нарушение на вратаря на японците срещу Давид Раум.

До края на полувремето германците продължиха да нападат, а Мюлер и Мусиала пропуснаха да се разпишат. Попадение на Кай Хаверц в продължението на първата част бе отменено заради засада.

Втората част започна така, както завърши първата и Германия бе близо до втори гол. Серж Гнабри стреля от добра позиция, но прати топката в напречната греда.

Няколко минути по-късно Джамал Мусиала се справи с шестима японски футболисти и шутира към вратата, но твърде високо.

Германия удари гредата на японската врата за втори път в мача в 60-ата минута, когато удар на Гюндоган се отби в левия страничен стълб.

Десет минути по-късно Йонас Хофман получи страхотен пас от Гнабри, но не успя да преодолее японския вратар.

Четвърт час преди края Япония пропусна най-доброто си положение, но Мануел Нойер спаси първия удар, а  Хироки Сакаи стреля над вратата при втория. Само няколко минути след това при идентична ситуация германският вратар спаси удар към вратата си, но бе безпомощен при добавката на Ритсу Доан (1:1).

По-малко от десет минути след това Такума Асано успя да направи обрат, след като пое топката в наказателното поле и я прати в близкия ъгъл на Нойер (2:1).

Минути преди края Леон Горецка стреля опасно покрай гредата. В края и Мануел Нойер тръгна да помага в атака, но не успя да промени резултата.