Испания разнебити Коста Рика със 7:0 на Мондиала

Испания записа най-убедителната победа от началото на Мондиала в Катар, след като се наложи със 7:0 над Коста Рика в среща от група Е на Световното. Така испанците подобриха досегашния си рекорд – 6:1 срещу България на Световното през 1998 година във Франция.

„Ла Фурия“ започна с атаките от самото начало и в петата минута Дани Олмо пропиля страхотна ситуация с удар от въздуха, преминал покрай вратата. Минути по-късно и Марко Асенсио стреля опасно, но отново не намери целта.

Испания поведе в 11-ата минута, когато след пас на Гави, Дани Олмо се озова на добра позиция и прати топката в мрежата с удар покрай вратаря (1:0).

Десет минути след гола Испания успя да удвои резултата. Марко Асенсио получи хубав пас от Жорди Алба и увеличи разликата (2:0).

Резултатът стана 3:0 след още десет минути, когато Феран Торес реализира дузпа за фаул срещу Жорди Алба в наказателното поле. До края испанците можеха да увеличат аванса си, но Марко Асенсио пропусна добра възможност.

Отново Асенсио се озова в добра позиция в началото на втората част, но стреля над вратата.

По-малко от десет минути след почивката резултатът стана 4:0, след като Феран Торес успя да вкара втория си гол в срещата от трудно положение.

Четвърт час преди края Гави се разписа за 5:0, след като засече центриране и от въздуха прати топката в мрежата (5:0).

Само за няколко минути в края на мача резултатът стана 7:0 след бързи попадения на Карлос Солер (6:0) и Алваро Мората (7:0).

В другия мач от групата от по-рано днес Германия сензационно загуби с 1:2 от Япония. Така Испания поведе в групата с по-добра голова разлика от Япония, като и двата отбора са с по три точки. Германия е на третото място, а Коста Рика на дъното.