Славия излъга Черно море в много ялов мач в Овча купел

Славия победи Черно море с 1:0 на стадион „Александър Шаламанов“ в първи мач от неделната програма на 17-ия кръг на efbet Лига. „Белите“ излязоха напред в резултата 12 минути след началото на срещата, когато Тони Тасев подаде добре към Ахмед Ахмедов, а той засече в мрежата на разконцентрирания Георги Георгиев. Това бе и единственият точен удар за „белите“ в мача.

С успеха „белите“ събират актив от 29 точки, колкото имат и „моряците“, но ги изпреварват заради по-добра голова разлика при равенство в преките мачове. В следващия последен за годината кръг Славия гостува на Левски на стадион „Георги Аспарухов“ в най-старото столично дерби, а Черно море посреща ЦСКА.

Десет минути след началото Славия стигна до първата чиста ситуация в срещата. Людовик Соарес центрира прецизно отляво и качи топката на главата на Ахмед Ахмедов, чийто удар уцели десния страничен стълб.

Само две минути по-късно „белите“ излязоха напред в резултата. Дарко Тасевски пусна отдясно към Емил Стоев, който изведе Ахмед Ахмедов с успореден пас на голлинията, а Ахмедов прати топката в мрежата на разконцентрирания Георги Георгиев, който реши, че е имало нарушение срещу Живко Атанасов. След кратко преразглеждане с VAR попадението бе признато.

В 15-ата минута Галин Иванов проби опасно отляво и стреля добре с десния крак, но топката премина покрай вратата на Черно море.

Десет минути по-късно Славия стигна до ново чисто положение. Ахмед Ахмедов задържа добре топката в наказателното поле и я подаде на перфектна позиция към Дарко Тасевски, който от точката за дузпата я прати високо над вратата.

В 36-ата минута Николай Златев пробва късмета си от далечна дистанция, но топката премина високо над вратата на Светослав Вуцов.

Галин Иванов центрира от корнер в 43-ата минута, топката придоби странна траектория и Емил Виячки бе принуден да се върне назад, за да отиграе и бе неточен.

Минута след това Матеус Клементе центрира към Матиас Курьор, който бе забравен от защитата и стреля от въздуха, но в аут. Ако ударът бе точен, Вуцов нямаше да има шанс за реакция.

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев не остана доволен от показаното през първата част и направи двойна смяна в началото на второто полувреме.Закария Беншаа и Мади Кета влязоха на местата на Матиас Курьор и Мазир Сула.

В 53-ата минута Николай Златев отново се опита да изравни резултата, но и този негов удар бе много неточен.

Ахмед Ахмедов бе близо до второто си попадение в срещата в 69-ата минута, когато взаимодейства добре с Галин Иванов и нанесе удар по диагонала от малкото наказателно поле, но бе неточен.

Темпото значително спадна в следващите минути, а за Светослав Вуцов и Георги Георгиев бе спокойно.

В 85-ата минута Васил Панайотов стреля технично от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен и излетя над вратата,

Дълбоко в добавеното време Живко Атанасов засече с глава след корнер, Светослав Вуцов първоначално не бе убедителен и изпусна топката, но впоследствие я хвана и с това бе сложен край на мача.