Левски с нова издънка, този път срещу Спартак (Варна)

Спартак Варна и Левски завършиха 2:2 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ на два пъти повеждаха в резултата с голове на Филип Кръстев, но домакините на два пъти изравняваха.

По този начин Спартак записа трето поредно равенство, докато „сините“ вече шест поредни мача нямат победа и направиха четвърто поредно равенство. В края на мача Левски оцеля, тъй като Денис Баланюк пропусна да донесе победата на Спартак Варна.

Румен Руменов отправи сериозен удар от около 20 метра в 8-ата минута, но Пламен Андреев плонжира и спаси.

Пламен Андреев не беше убедителен в 11-ата минута и позволи на Ивей Ромееш да му открадне топката, но вратарят на Левски имаше късмета, че не се стигна до по-сериозна опасност пред неговата врата, тъй като беше напуснал нейните очертания.

Георги Миланов отправи далечен удар в 22-ата минута, след което Никола Борисов успя да блокира удара му.

Левски поведе в резултата с 1:0 в 25-ата минута. Филип Кръстев направи много добър пробив, преодоля двама играчи на Спартак Варна, финтира и Емануел Моура в наказателното поле на домакините, след което прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Дичевски. Левски поведе в резултата с първия си точен удар в двубоя.

В 41-ата минута Здравко Димитров подаде към Божидар Васев, който стреля от границата на наказателното поле на Левски, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Пламен Андреев.

Спартак Варна организира бърза контраатака в 45-ата минута. Здравко Димитров намери Мехмед Сабри в наказателното поле на Левски, а той стреля, но много посредствено и слабо, Пламен Андреев нямаше никакви проблеми да улови топката.

Спартак Варна изравни резултата в 48-ата минута. Ивайло Климентов с много силен удар от дъгата на наказателното поле на Левски, разтресе напречната греда на вратата на Пламен Андреев, след което топката тупна зад голлинията за 1:1.

Левски отново поведе в резултата с 2:1 в 51-ата минута. Уелтон проби по левия фланг, след което нахлу в наказателното поле на Спартак Варна и се опита да подаде към Роналдо, Божидар Васев изби топката на пътя на Филип Кръстев, който веднага прати топката във вратата на Дичевски.

Филип Кръстев центрира от фал в наказателното поле на Спартак Варна, където Андриан Краев стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Уелтон направи нов много добър пробив в 56-ата минута, след което стреля, но право в ръцете на Дичевски.

Спартак Варна изравни резултата – 2:2 в 66-ата минута. Здравко Димитров центрира от фал в наказателното поле на Левски, където Пламен Димов засече топката с глава и я прати под напречната греда във вратата на Пламен Андреев.

Жереми Петрис в 78-ата минута от тъч подаде към Марин Петков в наказателното поле на Спартак Варна, който пусна опасен пас, успоредно на голлинията, но Уелтон не успя да засече топката.

Дичевски се наложи да прави две поредни спасявания в 83-ата минута. Второто спасяване на Дичевски бе след много опасен удар с глава на Сонко Сундберг, но вратарят на Спартак успя да я избие в корнер.

Уелтон центрира много остро в наказателното поле на Спартак в 84-ата минута, но Дичевски се намеси и изби топката. Последва удар на Филип Кръстев, получи се рикошет в крака на играч на Спартак, но топката излезе в корнер.

В петата минута на добавеното време на мача Спартак Варна можеше дори да стигне до победата, но домакините направиха два много сериозни пропуска. Първо Денис Баланюк успя да преодолее дори вратаря Пламен Андреев, но не нанесе завършващ удар, а след това ударът на Ивайло Климентов бе блокиран и топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар се стигна до слаб удар с глава на Емануел Моура, който бе спасен без проблеми от Пламен Андреев.

След това равенство Левски е седми в класирането с 29 точки, докато Спартак Варна е последен с 8 точки.