ЦСКА удари Арда в Кърджали и затвърди върха

ЦСКА победи Арда с 3:1 като гост в мач от 16-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Арена Арда“ в Кърджали. Точни за армейците бяха Джонатан Линдсет в 32-ата минута и влезлите като резерва Дюкенс Назон в 65-ата и Марселино Кареасо в 89-ата минута.

С тази победа армейците продължават да оглавяват временното класиране в Първа лига с актив от 37 точки.

През първото полувреме червените влязоха по-силно в мача и до третата минута направиха две опасни атаки. Те завъшиха с удари на Линдсет и Гарсес, които попаднаха в телата на противникови играчи. Домакините отговориха със скоростна атака през центъра в 5-ата минута, която завърши с гол. Юруков изведе Йорданов, който подаде към Ковачев и крилото вкара на празна врата. След преглед с ВАР бе преценено, че голът трябва да бъде отменен поради засада на Тонислав Йорданов.

В 32-ата минута армейците спечелиха корнер отдясно на стража Анатолий Господинов. Зад топката застана щатният изпълнител Тибо Вион, който сложи кълбото на главата на Джонатан Линдсет и норвежецът с много премерен изстрел я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата, отбелязвайки своя първи гол с червената фланелка.

ЦСКА продължи да атакува и в 35-ата минута се стигна до четири последователни ъглови удари. При последния топката стигна до Браян Морено, който стреля акробатично с красива задна ножица, но над напречната греда. До почивката нямаше други интересни ситуации пред някоя от двете врати и отборите се оттеглиха към съблекалните с гол аванс за гостите от София.

През втората част треньорът Саша Илич пусна в игра Лазар Туфегджич и Жеферсон Телес, които замениха Маурисио Гарсес и Жираир Шагоян. В 55-ата минута домакините от Арда стигнаха до изравнително попадение, дело на Светослав Ковачев, който се възползва от подаване на Коконов и с точен шут по земята прати топката в долния десен ъгъл на Бусато.

След точно час игра на терена се появи Дюкенс Назон на мястото на Браян Морено. Армейците тръгнаха мощно в атака и в 64-ата минута Вион центрира от ъглов удар, Юруков се спъна и се блъсна в Юга,а кълбото попадна в току-що появилия се Назон, който с топовен шут от близка дистанция се разписа за 2:1. Малко след попадението Марселино Кареасо замени Станислав Шопов. В 80-ата минута домакините можеха да стигнат до ново равенство, но Густаво Бусато прояви страхотен рефлекс след изстрел от дистанция и спаси сигурен гол.

Минута преди края ЦСКА реши всичко – Туфегджич проби отляво, центрира към Марселино, който си спря топката с гръб към вратата, завъртя се и с безпощаден удар под гредата оформи крайното 3:1.

Следващият мач на ЦСКА е на 1 ноември (вторник) от 17:15 часа, когато тимът ни гостува на Локомотив в Пловдив в отложен мач от 7-ия кръг на Първа лига.