Браво! Силен Гришо с нова победа и 1/2-финал във Виена

Григор Димитров се класира на полуфинал на турнира във Виена, след победа с 2:1 (6:3, 4:6, 6:4) сета над американеца Маркос Гирон.

В битка за място на финала хасковлията ще се изправи срещу победителя от двойката Даниил Медведев – Яник Синер.

В първия сет Григор Димитров се възползва от единствените точки за пробив в частта и взе подаването на съперника си във втория гейм, за да поведе с 2:0. Така Димитров с лекота взе първия сет с 6:3.

Втората част бе по-оспорвана. В третия гейм Димитров бе пробит, но веднага направи рибрейк. С пробив в десетия гейм обаче американецът изравни сетовете.

В третия решаващ сет Григор проби, за да поведе с 2:1, но Гирон веднага върна пробива и изравни геймовете – 2:2. С късен пробив в деветия гейм Гришо стигна до сервиране за мача. С гейм на нула Димитров се класира на полуфинал.