Браво! Гришо поднесе голяма сензация във Виена

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров успя да елиминира руснака Андрей Рубльов от турнира АТП 500 в зала във Виена.

Първата ни ракета изигра много силен мач и заслужено се поздрави с победата, надделявайки в два сета с 6:3, 6:4. Успехът класира Григор на 1/4-финалите в надпреварата в австрийската столица.

Мачът на българина срещу №3 в схемата и №8 в световната ранглиста продължи само 72 минути. Димитров завърши срещата с 24 уинъра и 16 непредизвикани грешки срещу съответно 9 и 13 от опонента му. Процентът му на вкаран първи сервис бе 55%, но с успеваемост 93%.

Началото беше страхотно за Григор Димитров. №32 в света направи ранен пробив и поведе с 2:0 гейма. Руснакът отвърна с рибрейк, но Григор проби отново за 3:1. До края на сета Димитров сервира безупречно и спечели с 6:3.

Григор стигна първи до пробив и във втория сет за 3:2, а след това го затвърди с гейм на нула. При 5:4 Димитров сервира за спечелване на мача и с гейм на 30 ликува, вдигайки победоносно ръце.

Българинът успя да изравни баланса в мачовете си срещу Рубльов, като двамата са си разменили по три победи.

За място на полуфиналите Гришо ще играе в петък срещу Маркос Хирон от САЩ, който по-рано днес победи Камерън Нори с 6:3, 6:4.

Припомняме, че на старта във Виена Димитров елиминира Тиаго Монтейро в два сета – 6:3, 6:4. Рубльов също се справи в два сета с първото си препятствие – Диего Шварцман (6:4, 6:1), но днес беше надигран от българина. Балансът между Григор и Рубльов вече е 3:3.