Бетис излъга силен Лудогорец в Разград

Българският шампион Лудогорец загуби с 0:1 от Бетис на „Хювефарма Арена“ в ключов мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. „Вердибланкос“ поведоха в 56-ата минута, след като отбраната на „орлите“ не бе добре подредена след хвърляне на тъч и Фекир оползотвори асистенция на Луиз Енрике.

Разградчани бяха по-добрият тим на терена, особено през първото полувреме, но пропиляха няколко добри възможности за гол. Бетис успя да се разпише с първото си положение в мача, възползвайки се от зле подредена защита на родния тим.

По този начин испанският тим си гарантира първото място в групата с актив от 13 точки. Лудогорец е втори със седем, на три пред Рома преди мача на „вълците“ срещу ХИК Хелзинки. Финландците са на дъното с една точка.

Всичко ще се решава в последния кръг, когато Лудогорец има тежко гостуване на „Олимпико“ на Рома. Двубоят е на 3 ноември от 22:00ч. Българско време. Преди това „орлите“ имат ангажимент в родния шампионат, където приемат Септември София на 30 октомври.

Лудогорец започна агресивно мача и в третата минута Бърнард Текпетей проби опасно отдясно и пусна пас към Рик Джонатан, който бе забравен от пропукалата се отбрана на „вердибланкос“ и нанесе удар, който тупна коварно, но Клаудио Браво изби в корнер, от който не последва нищо интересно.

„Орлите“ стигнаха до нова опасност пред вратата на Браво. В седмата минута Каули Оливейра стреля от наказателното поле, ударът бе силен, но чилийският страж отново се справи.

Четвърт час след началото на мача Каули Оливейра бе изведен отдясно и изпревари Виктор Руис, но топката му избяга и стреля от малък ъгъл в аут.

Натискът на Лудогорец продължи и в 22-ата минута Игор Тиаго бе изведен на отлична позиция в наказателното поле и нанесе удар по диагонала, но Клаудио Браво за пореден път изби.

Половин час след първия съдийски сигнал Каули проби добре през центъра, подаде към Текпетей в наказателното поле. Ганаецът шутира, а ударът му премина много близо до десния страничен стълб.

Разградчани създадоха нова отлична възможност за гол в 38-ата минута, когато Рик Джонатан изведе Каули, който пусна с едно докосване към Игор Тиаго, но ударът на нападателя от близка дистанция бе блокиран.

Бетис се възползва от първата ситуация през второто полувреме и като цяло първи свой шанс в 56-ата минута. След хвърляне на тъч отбраната на Лудогорец не бе добре подредена, Луиз Енрике изведе Набил Фекир, който елегантно промуши топката във вратата на Падт.

В следващия четвърт час Лудогорец отново опита да създаде настиск пред вратата на Клаудио Браво, но отбраната на Бетис бе солидна и не позволи на „орлите“ да създадат реална опасност.

Бърнард Текпетей проби опасно по дясното крило в 84-ата минута и подаде към Матиас Тисера, който навлезе в наказателното поле и си освободи позиция за удар, но Едгар Гонсалес подложи крак и блокира шута.

Четири минути по-късно влезлият като резерва Борха Иглесиас бе изведен от Едгар Гонсалес по великолепен начин в наказателното поле. Пандата опита удар, който бе блокиран от Дени Групер.