Левски с много ценен успех в Стара Загора

Левски победи Берое с 1:0 като гост в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ поведоха още в третата минута с гол на Ивелин Попов, който се възползва от груба грешка на Иван Караджов. Това бе първи гол за Попето с екипа на столичани.

По този начин Берое заема десетатат позиция във временното класиране с 10 точки, докато Левски е шести с 21 пункта.

В следващия кръг заралии гостуват в Благоевград на Пирин, докато „сините“ приемат Ботев Пловдив на „Георги Аспарухов“, като Сектор „А“ ще бъде затворен заради наказание.

Левски излезе напред в резултата още в третата минута, след като Иван Караджов излезе лошо и подари топката на Ивелин Попов, който не сбърка на празна врата.

В петата минута Георги Кабаков допусна груба грешка, след като отсъди нарушение на Димитър Пиргов, но пропусна да даде авантаж, а Роналдо оставаше очи в очи с Караджов. Кабаков след това се извини на футболистите на гостите.

В деветата минута Симеон Мечев стреля опасно от пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Хосе Кордоба срещу Абубакар Тунгара, но топката прелетя на сантиметри над вратата на Пламен Андреев.

В 14-ата минута Филип Кръстев взаимодейства с Илиян Стефанов, който му върна топката, а Кръстев отправи силен удар от дистанция, но макар и с малко колебания Иван Караджов се справи.

Седем минути по-късно Цунами отправи удар от дистанция със силния си ляв крак, но Караджов спаси.

Роналдо проби опасно отляво в 28-ата минута, комбинира със сънародника си Велтон, който с едно докосване стреля с външен фалц, но нацели напречната греда.

В 34-ата минута Георги Миланов навлезе в наказателното поле и бе съборен от Спас Георгиев, но „сините“ не получиха дузпа, въпреки претенциите си.

Роналдо получи пас от Жереми Петрис в 45-ата минута и стреля, като спечели корнер. След изпълнението му Илиян Стефанов стреля с глава, но Караджов спаси.

Началните 10 минуни на втората част се изиграха при ниско темпо, като положения пред двете врати лиспваха.

В 59-ата минута Жереми Петрис комбинира с Роналдо, той показа добра техника, но бе затворен и върна към Георги Миланов, който стреля от дистанция със силния си левия крак, но не много неточен.

Пет минути по-късно отбита топка падна на волето на Абубакар Тунгара, който стреля опасно, но над вратата.

В 69-ата минута Велтон бе изведен на отлична позиция в наказателното поле, но действа неегоистично и комбинира с Роналдо, който от близка дистанция стреля право в тялото на Иван Караджов.

Роналдо получи топката в наказателното поле седем минути по-късно, забави се и опита пас към Велтон, но не бе никак прецизен и 17-ката на „сините“ се размина с кълбото.

В 89-ата минута Филип Кръстев отправи много неточен изстрел от пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Симеон Мечев срещу Жереми Петрис.