Чочев матира Локо (Пд) и качи ЦСКА 1948 на върха

ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив като гост с 3:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадиона в парк „Лаута“ бе изключително интересна и изпълнена с голови положения и пред двете врати. Над всички бе звездата на „червените“ Ивайло Чочев, който се отчете с два гола и една асистенция, за да донесе трите точки на тима на Любослав Пенев. Това бе и първа загуба у дома за Локо Пловдив през този сезон.

Голмайсторът на „червените“ даде аванс на своя тим в 52-ата минута, когато овладя топката на гърди във вратарското поле и отблизо я прати в мрежата. Преслав Боруков изравни в 7 минути по-късно, когато се разписа с много техничен удар след подаване на Бирсент Карагарен. ЦСКА 1948 поведе отново в 67-ата минута, когато Джонатан засече топката в мрежата след центриране отдясно на Ивайло Чочев. Шест минути преди края на редовното време Чочев вкара втория си гол в мача, след като овладя топката след пас по тревата отляво от Джонатан и с удар с левия крак преодоля Хоркаш. Това бе гол №12 за Чочев през сезона.

С този успех ЦСКА 1948 излезе на върха във временното класиране на efbet Лига с 26 точки, докато Локо Пд остана на трето място с 22 точки в актива си.

Локо Пд – ЦСКА 1948 1:3

0:1 Ивайло Чочев (52′), 1:1 Преслав Боруков (59′), 1:2 Джонатан Перейра (67′), 1:3 Ивайло Чочев (84′)

Очаквано, срещата започна на високо темпо, като двата отбора започнаха с атаките още от самото начало. В 7-ата минута се стигна до спиране на играта, след като Мартин Паскалев пострада след удар с коляно в главата от противников състезател. Това наложи намеса на медицинския щаб на „смърфовете“, който оказа помощ на младия защитник.

В 13-ата минута в наказателното поле на гостите се създаде карамбол след центриране от ъглов удар. Преслав Боруков обаче не успя да нанесе удар, след като футболист в червено успя да избие в последния момент.

В средата на първата част Реян Даскалов стреля с глава след центриране от ъглов удар на Георги Русев, но топката мина над вратата на Динко Хоркаш.

В 28-ата минута Боруков свали много добре топката в наказателното поле за Петър Витанов, чийто удар бе спасен от Даниел Наумов. Топката обаче стигна до Димитър Илиев, чийто акробатичен удар също бе отразен от вратаря на ЦСКА 1948.

Локо Пловдив пропусна много изгодна ситуация в 37-ата минута, когато Витанов изведе Боруков в наказателното поле, но ударът му бе много слаб.

Минута по-късно Алекс Колев се измъкваше сам срещу вратаря на Локо Пд, но бе спрян от Тодор Павлов, като гостите искаха нарушение, но такова не бе отсъдено.

Две минути преди края на първата част ЦСКА 1948 стигна до страхотно положение. Стив Фуртадо центрира отдясно, Хоркаш изби, но прати топката на крака на Ивайло Чочев, който стреля. Вратарят на „черно-белите“ не се намеси много добре и насочи топката към мрежата си. За негова радост притичалият Матеус Да Силва изчисти от голлинията.

В първата минута на добавеното време Фуртадо проби отдясно и центрира. Там Ивайло Чочев успя да измъкне топката между няколко футболисти на Локо Пд и да я насочи към Георги Русев, който с нисък удар от десетина метра прати топката в мрежата. След 2-минутно преразглеждане с ВАР бе преценено, че Чочев е бил в засада при подаването на Фуртадо и голът не бе зачетен.

Това бе и последното интересно положение за първото полувреме.

Втората част започна с шанс за ЦСКА 1948, но ударът с глава на Елитон след центриране от корнер мина покрай вратата.

Натискът на хората на Любослав Пенев даде резултат в 52-ата минута. Тогава Карлос Охене центрира отляво към Ивайло Чочев. Той овладя на гърди между централните защитници на Локо Пд и отблизо прати топката в мрежата.

Радостта на гостите трая само 7 минути, тъй като в 56-ата минута Бирсент Карагарен направи много хубаво центриране в наказателното поле. Там Боруков бе останал без опека и с техничен удар прати топката в мрежата. Първоначално попадението не бе зачетено, но след преразглеждане с ВАР стана ясно, че Боруков не е в засада и голът бе зачетен – 1:1.

Откритата игра продължи и в 67-ата минута Марио Топузов стигна до една топка на аутлинията вляво от вратата на „смърфовете“. Той върна към Чочев, който с много хубаво центриране намери Джонатан Перейра, който изпревари защитниците на Локо Пд и вкара за 2:1.

В 82-ата минута Джовани бе изведен в наказателното поле вдясно от вратата, но центрирането му не намери негов съотборник.

В следващите минути хората на Александър Томаш опитаха да притиснат своя съперник, но ЦСКА 1948 се бранеше добре и не допускаше чисти положения пред Наумов. „Червените“ дори успяха на няколко пъти да застрашат вратата на Хоркаш след контраатаки. До повече голове така и не се стигна и така ЦСКА 1948 се изкачи на върха в таблицата на efbet Лига.

В следващия кръг Локомотив Пловдив гостува на Спартак Варна, като срещата е на 10 октомври. Ден по-рано ЦСКА 1948 приема Черно море.