Лудогорец надделя над Черно море насред „Тича“

Лудогорец победи Черно море с 3:2 като гост в среща от 8-ия кръг нa Efbet лига.

„Орлите“ получиха пряк свободен удар при първата си атака в мача, а Кирил Десподов се разписа с прецизен удар от статичното положение още във втората минута за 1:0.

Черно море отвърна с опасно прострелно центриране в 8-ата минута, дело на Мади Кета, но нямаше кой да засече топката. Минути по-късно и Живко Атанасов се озова в добра позиция, но стреля неточно с глава.

Натискът на домакините доведе до удар в гредата в 23-ата минута, в която Закария Беншаа получи топката и я изстреля от границата на наказателното поле.

Десет минути след това Лудогорец можеше да води с 2:0, но удар на Тисера от добра позиция премина покрай вратата. Кирил Десподов също получи шанс да удвои аванса на разградчани в 40-ата минута, но вратарят на Черно море се справи.

Черно море стигна до равенството в добавеното време на първата част с гол на Закария Беншаа, който се възползва от колебание на отбраната на разградчани след много опасен удар на Евгений Сердюк и спасяване на Сержо Падт.

Лудогорец започна вихрено и втората част, а Матиас Тисера изведе разградчани напред в резултата в 48-ата минута след разбъркване (2:1). Домакините бързо създадоха две добри ситуации за гол, но Падт спаси удари на Сердюк и Беншаа.

След малко повече от час игра Лудогорец подпечата победата с трети гол, дело на Бърнард Текпетей след удар извън наказателното поле (3:1).

Черно море обаче върна интригата с попадение от дузпа на Евгений Сердюк, отсъдена за игра с ръка на Бърнард Текпетей (3:2). До края двата отбора направиха по няколко смени, но и те не повлияха на крайния резултат от срещата.

С победата Лудогорец изпревари съперника си в класирането и вече е на втора позиция с 16 точки на една и мач по-малко от лидера ЦСКА 1948, докато „моряците“ са трети с 15 точки.