ЦСКА удари ЦСКА 1948 в дербито на кръга

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:1 в изключително интересен мач с много нерви и напрежение от осмия кръг на efbet Лига на стадион „Българска армия“.

ЦСКА изравни в 79-ата минута от дузпа, хладнокръвно реализирана от Иван Турицов и отсъдена за игра с ръка на Елитон. Шедьовър на Брадли де Нойер донесе успеха на домакините в 87-ата минута.

С успеха „армейците“ събират актив от 16 точки на третото място, докато гостите остават лидери със 17 пункта. В следващия кръг ЦСКА гостува във Варна на Спартак, докато ЦСКА 1948 приема Берое в Бистрица.

Първият изстрел в мача дойде още във втората минута, когато Дюкенс Назон пробва късмета си от дистанция, но бе неточен.

ЦСКА 1948 отговори в 10-ата минута с добра атака отляво и удар на Карлос Охене от границата на наказателното поле, отразен от Густаво Бусато.

Десет минути по-късно Мено Кох сгреши и остави Георги Русев сам срещу Бусато, Русев опита да го прехвърли, топката се озова в краката на Ангел Бастунов, който от непосредствена близост уцели десния страничен стълб.

В следващите мачове срещата се изнерви и двата тима извършиха няколко груби действия.

В 35-ата минута Браян Морено стреля от дистанция, но топката профуча встрани от вратата на Даниел Наумов.

Четири минути по-късно Джонатан Линдсет преодоля Охене, намери Гарсез, който потърси Назон, но нападателят се размина с топката.

ЦСКА 1948 поведе в 51-ата минута, когато новово попълнение Радослав Кирилов дебютира с асистенция от пейката, намирайки Ангел Бастунов сам срещу Бусато.

В 58-ата минута ЦСКА бе близо до изравнително поапдение след удар с глава на Жеферсон от корнер, който бе блокиран, а добавката а Маурисио Гарсез излетя в аут.

Минута по-късно Иван Турицов отправи топовен изстрел от воле от над 20 метра, но изпълнението премина на сантиметри над напречната греда.

В 69-ата минута Дауда Бамба се озова очи в очи с Даниел Наумов и отправи първия точен удар за домакините в мача, но капитанът на гостите запази самообладание и отрази.

Наумов показа бляскава намеса и в 73-ата инута след много добър удар на Джонатан Линдсет.

При разбърване от последвалия ъглов удар се стигна до удар на Бамба от около два метра, Наумов отново изби, а Амос Юга от още по-близка дистанция не уцели вратата.

Секунди преди това от ЦСКА имаха претенции за игра с ръка на Елитон. Първоначално Радослав Гидженов не посочи бялата точка, но след преразглеждане с ВАР даде дузпа за домакините. Зад топката застана Иван Турицов, който показа по-здрави нерви от Наумов и реализира за 1:1.

ЦСКА натисна в следващите минути и бе агонизиращо близо до гол, след като Линдсет изведе технично Назон сам срещу Наумов, нападателят копна вратаря, но топката кацна върху напречната греда.

Домакините достигнаха до пълен обрат в 87-ата минута, след като Юрген Матей подаде на Брадли де Нойер, който с гръмотевичен удар от далечна дистанция не остави никакви шансове на Даниел Наумов.

В 90-ата минута Елитон остави ЦСКА 1948 с човек по-малко след глупаво избутване на дете, подаващо топките, за което получи втори жълт картон.